"Polska sercem Europy"? Większość Polaków uważa, że PiS osłabiło naszą pozycję w UE

Z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że Polacy nie mają najlepszego zdania na temat polityki PiS wobec Unii Europejskiej. Większość badanych uznało, że rząd osłabił naszą pozycję w Unii.
Zobacz wideo

Badani byli proszeni o ocenę polityki rządu PiS wobec Unii Europejskiej. Najwięcej, bo aż 42 proc. badanych wybrało odpowiedź "polityka PiS osłabia naszą pozycję we wspólnocie". 27 proc. osób uważa, że polityka PiS wzmacnia pozycję Polski w UE, a 22 proc., że nie zmienia naszej pozycji. 9 proc. osób wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż został przeprowadzony przez Kantar dla Faktów TVN i TVN24 w dniach 8-10 maja 2019 roku na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków.

Rząd PiS pozostaje w konflikcie z Komisją Europejską w związku z gruntowną reformą sądownictwa, unijne instytucje powstrzymały wycinkę w Puszczy Białowieskiej pod groźbą ogromnych kar, a kandydat PiS na szefa Komisji Europejskiej (Jacek Saryusz-Wolski) otrzymał poparcie wyłącznie Polski.

Więcej o: