Biedroń staje w obronie praw kobiet. "Jest jedna kobieta, która jest w Polsce dobrze traktowana"

- Nie ma wolności bez wolności dla kobiet, nie ma równości bez równości dla kobiet. Demokracja bez kobiet to pół demokracji - powiedział podczas konwencji w Poznaniu Robert Biedroń i zadeklarował walkę o prawa kobiet i liberalizację prawa aborcyjnego.
Zobacz wideo

Podczas sobotniej konwencji Wiosny Roberta Biedronia w Poznaniu przewodniczący partii zwrócił uwagę przede wszystkim na dwa ze swoich postulatów: prawa kobiet oraz rozdział państwa od Kościoła.

Biedroń: Trzeba wypowiedzieć to piekło kobiet

Jak zauważył, w polskim społeczeństwie istnieją dwie grupy. - Jedna jest olbrzymia, bo jest większością, a mówi głosem mniejszości i tak też jest dzisiaj traktowana. Nie ma gwarancji swoich podstawowych praw, a te prawa często są ograniczone i ograniczone prawa często nawet w swej formule ograniczonej nie są respektowane. Druga grupa jest malutka, ale żyje jej się wspaniale. Zdołała bowiem podporządkować sobie niemal wszystkich polityków i trzęsie dzisiaj całym krajem. Dostaje sowite dopłaty od państwa, płaci śmiesznie niskie podatki, jeździ limuzynami, najczęściej od bezdomnych, buduje sobie pałacyki. Stoi faktycznie ponad prawem. Przestępstwa, za które inni idą do więzienia, ta grupa może dokonywać zupełnie bezkarnie - opisywał.

I za chwilę wyjaśnił: - Ta pierwsza grupa to oczywiście kobiety. W Polsce jest aż 19 mln Polek, które wciąż, w kraju w centrum Europy w 2019 roku, nie mają gwarancji równych praw. Ta druga grupa to polscy księża, 30 tys. mężczyzn oczywiście, którzy trzęsą całą Polską.

Robert Biedroń zwrócił uwagę, że w 1918 roku Polska "w awangardzie Europy", jeśli chodzi o prawa kobiet. Dziś jednak, według polityka, jest zupełnie odwrotnie. - (...) hamulcowym emancypacji kobiet jest Kościół i politycy. Ich sojusz zgotował kobietom w Polsce ten los. Sojusz tronu i ołtarza. I to jest sojusz, który Wiosna i tylko Wiosna przetnie - zapowiedział.

- Równe prawa dla kobiet oznaczają także prawo do przerywania ciąży. Zmienimy to i zmienimy to także dlatego, że dzisiaj trzeba wypowiedzieć to piekło kobiet. Trzeba wypowiedzieć tak zwany kompromis aborcyjny. Nie ma żadnego kompromisu, jest patologia - stwierdził.

- Nie ma wolności bez wolności dla kobiet, nie ma równości bez równości dla kobiet. Demokracja bez kobiet to pół demokracji - podkreślił.

Biedroń wspomina o sprawie tęczowej Matki Boskiej

Według Roberta Biedronia, dziś Polska nie jest krajem dla kobiet. - Jest krajem dla biskupów i działaczy partyjnych Prawa i Sprawiedliwości. Koloratka jak legitymacja partyjna dzisiaj służy jako bankomat do Skarbu Państwa, służy jako bicz na niepokorne kobiety, na niepokornych artystów, na niepokorne organizacje pozarządowe, na niepokornych Polaków i Polki - powiedział.

- Jest jedna kobieta, i to trzeba im oddać, która jest w Polsce naprawdę dobrze traktowana. Wystarczy tylko, że domalujesz jej tęczę nad głową na przykład, i od razu w twoim domu zjawia się policja - zarzucił, wspominając jednocześnie o sprawie domalowania symbolu LGBT do wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej przez Elżbietę Podleśną. - Ta Matka Boska myślę, że gdyby dzisiaj mogła przemówić, stanęła by po stronie kobiet, które w czarnych protestach solidarne, stojące obok siebie z solidarnymi mężczyznami w tym proteście, walczyły o równe traktowanie, o swoją godność. Jestem pewien, że dzisiaj ten symbol wiary katolickiej byłby z nimi - zauważył.

Robert Biedroń podzielił się obserwacją, że "w Polsce od lat trwa sojusz Kościoła i polityków przeciwko kobietom". Podkreślił, że nie jest to problem, który pojawił się za rządów PiS, bo dzisiejsza opozycja również "miała momenty, których powinna się wstydzić".

- Skończyło się w Polsce średniowiecze, bo nie chcemy by polskie władze klękały przed ojcem dyrektorem i mamy dość polityków, którzy trzęsą portkami przed biskupami. My to zmienimy, bo my mamy odwagę - zapowiedział.

Robert Biedroń zapowiedział również m.in. walkę z pedofilią w Kościele. Chce m.in. doprowadzić do tego, aby księża pedofile byli wpisywani do rejestru pedofilów. - Teraz zbyt często są pomijani z racji na chorego sojuszu władzy z Kościołem. Dość tego, jak równość to równość - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (274)
Biedroń staje w obronie praw kobiet. "Jest jedna kobieta, która jest w Polsce dobrze traktowana"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 68 razy 48

  FRAGMENTY Z KSIĄŻKI BOYA - ŻELEŃSKIEGO PT. "NASI OKUPANCI" (1932) "Dopóki w Polsce będzie można wykrzykiwać wzniośle: „Bóg i religia”, tam gdzie w gruncie rzeczy chodzi o władzę i pieniądze – dopóty kasta wyodrębnionych z życia dzikusów będzie regulatorem najdonioślejszych spraw społeczeństwa, z jego największą szkodą. Są bakterie, które zabija się światłem. Gdziekolwiek wyłoni się paląca kwestia, w której ludzie głowią się i radzą, co czynić, aby na świecie było trochę lżej i trochę jaśniej, natychmiast wysuwa się złowroga czarna ręka i rozlega się grzmiący głos: „Nie pozwalamy! Nie wolno wam nic zmienić, nic poprawić. Wszystko musi zostać po dawnemu; niczego tknąć nie pozwolimy z gmachu ciemnoty i ucisku. Ktokolwiek chciałby ulżyć doli człowieka na ziemi, sprzeciwia się prawu Boga, sprzeciwia się woli bożej”.

 • claudiusz

  Oceniono 51 razy 43

  jestem za calkowita separacja stanu od kosciola....za nauka religii poza szkola....kosciol ma glosci slowo boze a nie na kogo glosowac....precz z kosciolem,ktory mowi mi jak mam zyc!

 • lew1313

  Oceniono 55 razy 33

  Szkoda, że PO jest takie tchórzliwe wobec KK w Polsce, że ma w swoim gronie tak wielu religijnych oportunistów, bo mogłaby się stać nadzieją na lepsze jutro po wyborach. Tak więc, pozostaje już tylko Wiosna. Ja, moja rodzina i wielu moich znajomych też to zadeklarowało.
  Panie Robercie, odwagi! Nie pękaj!!!!!!

 • agfaphoto

  Oceniono 63 razy 29

  Jako racjonalnie myśląca emerytka będę głosować na WIOSNĘ ! Dla lepszej przyszłości mej córki, moich wnuków i prawnuczki. Sama mam dość tego ciemnogrodu i panoszenia się sukienkowych..

 • felicjan.dulski

  Oceniono 40 razy 24

  Jest jeden kłopot:
  Ogromna większość z tych kobiet to "baby".
  Baby, którym jest dobrze w aktualnej sytuacji, baby które gremialnie chodzą do kościoła, baby nieżyczliwe wobec kobiet starających się wyzwolić z "tradycji".
  I o to wszystko rozbija cała "oferta dla kobiet polskich" ze strony "Wiosny".
  Ale to tylko moja prywatna opinia (IMO).

 • steven1968

  Oceniono 21 razy 21

  Dlaczego polskie społeczeństwo tak bardzo boi się kościelnych ,,urzędników,, , a przestało się tak naprawdę bać się Boga !!?? Jednym z głównych sprawców tego oszołomienia jest naczelny kościelny kłamca i krętacz z Torunia!

 • romasowski1

  Oceniono 24 razy 18

  Choćbyście nie wiem jakich użyli inwektyw w stosunku do Biedronia, to powiem wam: ma facet rację!

 • loneman

  Oceniono 17 razy 17

  Tu panuje nadal zasada 3 K jak kiedys w Niemczech - Kinder, Kuche, Kirche czyli dzieci, kuchnia i kosciol a nie wolnosc i nie dziwne ile jest protestow - te przeciw nieludzkiemu projektowi zmian w prawie aborcyjnym to byla celowo wzniecona awantura kaczej szajki by pokazac wdziecznosc dla kleru za judzenie i straszenie grzechem na mszach w czasie kampanii 😧😨😩😳😵😠

 • antygona01

  Oceniono 35 razy 17

  Ostatnio zmieniłam prace ze względu właśnie ma dyskryminacje kobiet... dzieci dawno temu wypisałam z lekcji religii, wg konstytucji jako rodzic muszę je chronić, a nie narażać na niebezpieczeństwo, a maryjki i krzyze poszły do kosza... za dwa tygodnie chętnie zagłosuje na Wiosnę 😀

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX