Schetyna: Przed sprawiedliwością żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii

Walka z pedofilią była jednym z tematów dotyczących bezpieczeństwa obywateli, także tych najmłodszych, o których mówił Grzegorz Schetyna na konwencji w Płocku. - Żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie - podkreślił lider Koalicji Europejskiej podczas swojego wystąpienia w ramach trwającej kampanii do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

W sobotę w Płocku odbywał się regionalna konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej. Grzegorz Shetyna mówił na niej m.in. o bezpieczeństwie Polaków.

Schetyna: Żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii

- Tak, dzieci nie głosują, są słabe, bezbronne i zdane na pomoc dorosłych. Ale absolutnie chce to wyraźnie dzisiaj powiedzieć: hańbą dla każdego państwa i polityka jest przymykanie oka na ich krzywdę. Jeżeli dziś władza kalkuluje, że oprawca, pedofil, jest wpływowy, może pomoc w wyborach i dlatego trzeba go zostawić w spokoju, to okrywa hańbą nie tylko siebie i urząd, który sprawuje, ale też tych, którzy na nich głosują - podkreślił lider PO.

Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: tu nie może być żadnej kalkulacji. Jeżeli ktoś krzywdzi dzieci, to ma iść do więzienia. Koniec i kropka. Chcę powiedzieć bardzo jasno: walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem, ale w obronie dzieci nie cofniemy się przed nikim. Przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie. Nigdzie!

- podkreślił Schetyna.

- Wybaczcie emocje, ale sam jestem ojcem i o takich sprawach nie można mówić spokojnie - podsumował wątek dotyczący wykorzystywania seksualnego dzieci Grzegorz Schetyna.

---

Dziś swoją premierę ma film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Dokument o pedofilii w polskim Kościele katolickim będzie można zobaczyć na You Tube na kanale Tomasza Sekielskiego o 14.30. Film powstał dzięki datkom z publicznej zbiórki, dlatego będzie go można oglądać bez opłat i bez reklam. W poniedziałek Tomasz Sekielski będzie gościem portalu Gazeta.pl w Przedpołudniu o 11.30.

 
Więcej o: