Kaczyński na konwencji: Spójrzmy na ten atak na Kościół. Przed tym trzeba się obronić

- To jest dzisiaj atakowane. Prymas Tysiąclecia mówił, że jeżeli będzie ktoś chciał zniszczyć naród to zacznie od Kościoła - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Bydgoszczy. Zapewnił również, że PiS będzie bronił prawa do "normalnej rodziny".
Zobacz wideo

W sobotę w Bydgoszczy odbywa się konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jak zwykle, jako pierwszy głos zabrał Jarosław Kaczyński. W swoim przemówieniu mówił m.in. o co partia będzie walczyć dla Polski w nadchodzącym czasie.

Kaczyński: By pary homoseksualne nie mogły eksperymentować z dziećmi

Jednym z głównych postulatów jest "obrona prawa do wychowania własnych dzieci" przed "seksualizacją od kołyski". - Żeby nie wprowadzano programów wychowawczych, które będą degenerować. Żeby istniało w dalszym ciągu w Polsce prawo do tego, by istniała normalna rodzina tzn. rodzina z mężczyzny i kobiety, małżeństwa, normalnego małżeństwa i dzieci. By pary homoseksualne nie mogły też eksperymentować z dziećmi, tzn. je adoptować. - tłumaczył. Jak podkreślił, to wartości, które są dzisiaj zagrożone. 

- Chodzi w ogóle o to, żeby dzieci nie były przedmiotem eksperymentów, które są w interesie niewielkiej mniejszości, ale nie są przede wszystkim w interesie dzieci. I nie są w interesie przyszłości naszego narodu. A dzieci to przyszłość - dodał.

"Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami"

Jarosław Kaczyński zapowiedział również obronę wartości, które stanowią o naszej tradycji i polskości.

- To jest dzisiaj atakowane. Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński mówił, że jeżeli będzie ktoś chciał zniszczyć naród to zacznie od Kościoła. Spójrzmy na ten atak na Kościół. Przed tym trzeba się obronić - apelował do wyborców. - Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami - zaznaczył.