Janusz Korwin-Mikke zachwala pedofilię? OKO.press zawiadamia prokuraturę: "Nie mamy wyjścia"

OKO.press przeanalizowało skandaliczne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, który - według redakcji - nie tylko nie potępia pedofilii, ale wręcz ją pochwala. "Nie mamy wyjścia. Zgłaszamy sprawę do prokuratury" - czytamy.
Zobacz wideo

Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji (Korwin Braun Liroy Narodowcy), znany jest ze swoich kontrowersyjnych wystąpień. Teraz jednak redakcja OKO.press przyjrzała się jego wypowiedziom na temat pedofilii, których udzielił na przestrzeni lat. Ich wniosek szokuje - Janusz Korwin-Mikke zachwala pedofilię.

Korwin-Mikke o pedofilii: Wolałbym, by moja córka trafiła w łapy pedofila

Wśród skandalicznych wypowiedzi polityka znajdziemy m.in. słowa o tym, że "lekka pedofilia nie jest szkodliwa", a także że "jak jakiś pedofil poklepie dziecko po pupie to nic się nie dzieje".

"Wolałbym, żeby moja córka trafiła w ręce pedofila, który po pupie pogłaszcze, niż poszła na lekcję edukacji seksualnej, bo to zabija erotyzm" - powiedział również Janusz Korwin-Mikke. To tylko niektóre z jego szokujących słów. Więcej cytuje OKO.press.

OKO.press zawiadamia prokuraturę

"Jego wpisy i wypowiedzi naruszają art. 200 b Kodeksu Karnego: „Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - pisze autor tekstu Przemysław Witkowski i deklaruje, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Więcej o: