Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: PiS i Koalicja Europejska idą niemal łeb w łeb

Prawo i Sprawiedliwość 34 proc., Koalicja Europejska - 33 proc. - to liderzy sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, swoje mandaty w Parlamencie Europejskim zdobyłyby jeszcze Wiosna, Konfederacja - Korwin Braun Liroy Narodowcy oraz Kukiz'15.
Zobacz wideo

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34 proc. - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Tuż za PiS-em znalazła się Koalicja Europejska (PO, PSL, Nowoczesna, SLD i Zieloni) - 33 proc. 

Na podium znalazła się jeszcze Wiosna Roberta Biedronia (8 proc.). Szansę na mandaty w europarlamencie ma również Konfederacja - Korwin Braun Liroy Narodowcy (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.).

Pod progiem wyborczym Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej (2 proc.), Polska Fair Play (0 proc.), Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi (0 proc.), Polexit - Koalicja (0 proc.) i Jedność Narodu (0 proc.). 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 8-10 maja 2019 roku na próbie wynoszącej 1001 osób.

Z innego opublikowanego w piątek sondażu dla Radiozet.pl i tygodnika "Newsweek" wynika, że Koalicja Europejska mogłaby liczyć na 41,94 proc. głosów, a PiS na 39,04 proc. Czytaj więcej>>>

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. 

Więcej o: