KE, PiS, Kukiz'15, Konfederacja, Wiosna czy Lewica? Ruszył Latarnik na wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za niecałe dwa tygodnie, a jeszcze nie wszyscy wiedzą, na kogo zagłosować. PiS, KE, Wiosna, Konfederacja, Lewica Razem, Kukiz'15? Tegoroczny Latarnik Wyborczy ma pomóc w wyborze.
Zobacz wideo

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, dlatego jak przed każdym takim wydarzeniem od 2005 roku, uruchomiono serwis Latarnik Wyborczy. Jego najnowsza odsłona ruszyła 9 maja, by ułatwić Polakom oddanie głosu podczas najbliższych wyborów.

Po udzieleniu odpowiedzi na 24 pytania o nasze zdanie na temat kierunków, w jakich powinna rozwijać się Unia Europejska, lub jakie zmiany należałoby w niej wprowadzić, Latarnik wskaże, które ugrupowania są najbliższe naszym przekonaniom.

Latarnik Wyborczy uwzględnia sześć formacji, które zarejestrowały listy w całym kraju, a więc: Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz'15, Koalicja Europejska, Lewica Razem, Konfederacja i Wiosna, oraz Polskę Fair Play (ta zarejestrowała listy w 6 okręgach na 13).

Przynajmniej na ten moment Latarnik Wyborczy na pewno nie wskaże nikomu, niezależnie od tego, jakich odpowiedzi udzieli, że jego poglądy są zbieżne z programem Koalicji Europejskiej. Dlaczego? KE po prostu nie dostarczyła odpowiedzi na formularz od Latarnika.

Więcej o: