Duda zaproszony do Białego Domu. Spotkanie z Donaldem Trumpem planowane na połowę czerwca

Prezydent Andrzej Duda otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu. Poinformował o tym Polskie Radio szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz wideo

Krzysztof Szczerski powiedział, że zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Tym samym jest to oficjalne potwierdzenie zbliżającej się wizyty.
Według informacji Polskiego Radia do spotkania obu przywódców w Waszyngtonie ma dojść 12 czerwca. Będzie to drugie takie spotkanie w ciągu kilku miesięcy.

Trump przyjął Dudę w Białym Domu

Poprzednio Donald Trump i Andrzej Duda rozmawiali w Białym Domu we wrześniu ubiegłego roku. O szczegółach nadchodzącego spotkania ma w najbliższych dniach poinformować strona amerykańska. Pod koniec maja do Waszyngtonu ma polecieć prezydencki minister Krzysztof Szczerski, by zająć się przygotowaniami.
W czasie wizyty w Stanach Zjednoczonych polski prezydent będzie też w Houston w Teksasie oraz na zachodnim wybrzeżu Ameryki. Przewidziano tam przede wszystkim spotkania związane z polsko-amerykańską współpracą gospodarczą. To właśnie sprawy gospodarcze miały być pierwotnie głównym punktem wizyty polskiego prezydenta w USA.
Informację, że prezydent Andrzej Duda spotka się w Białym Domu z Donaldem Trumpem trzy dni temu podał portal polskieradio24.pl.

Więcej o: