Duda zaproszony do Białego Domu. Spotkanie z Donaldem Trumpem planowane na połowę czerwca

Prezydent Andrzej Duda otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu. Poinformował o tym Polskie Radio szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz wideo

Krzysztof Szczerski powiedział, że zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Tym samym jest to oficjalne potwierdzenie zbliżającej się wizyty.
Według informacji Polskiego Radia do spotkania obu przywódców w Waszyngtonie ma dojść 12 czerwca. Będzie to drugie takie spotkanie w ciągu kilku miesięcy.

Trump przyjął Dudę w Białym Domu

Poprzednio Donald Trump i Andrzej Duda rozmawiali w Białym Domu we wrześniu ubiegłego roku. O szczegółach nadchodzącego spotkania ma w najbliższych dniach poinformować strona amerykańska. Pod koniec maja do Waszyngtonu ma polecieć prezydencki minister Krzysztof Szczerski, by zająć się przygotowaniami.
W czasie wizyty w Stanach Zjednoczonych polski prezydent będzie też w Houston w Teksasie oraz na zachodnim wybrzeżu Ameryki. Przewidziano tam przede wszystkim spotkania związane z polsko-amerykańską współpracą gospodarczą. To właśnie sprawy gospodarcze miały być pierwotnie głównym punktem wizyty polskiego prezydenta w USA.
Informację, że prezydent Andrzej Duda spotka się w Białym Domu z Donaldem Trumpem trzy dni temu podał portal polskieradio24.pl.

Więcej o:
Komentarze (177)
Andrzej Duda zaproszony do Białego Domu. Spotkanie z Donaldem Trumpem planowane na połowę czerwca
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 28 razy 18

  Dotąd wzywali go tylko na Nowogrodzką - a i to sporadycznie ...

 • 1moja

  Oceniono 21 razy 13

  Pchi i co z tego? Pojedzie postoi gebe zrobi cos tam pobredzi do kamer podpisze z przyzwyczajenia bez czytania wszystko co mu pod nos podsuna i niestety wroci.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • wmr2000

  Oceniono 19 razy 13

  Niech weźmie własny taboret

 • justas32

  Oceniono 25 razy 13

  Ciekawe czym nas teraz skompromituje ...

 • justas32

  Oceniono 23 razy 13

  Proszę nie zapomnieć kremu odpowiedniego do okazji ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX