Sondaż: Koalicja Europejska na prowadzeniu. PiS depcze opozycji po piętach

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w niedzielę, z niewielką przewagą nad Prawem i Sprawiedliwością zwyciężyłaby w nich Koalicja Europejska - wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) dla portalu Radiozet.pl i tygodnika "Newsweek Polska".
Zobacz wideo

Koalicja Europejska (PO, PSL, Nowoczesna, SLD i Zieloni) ma szansę na zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego - tak wskazuje Instytutu Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) dla portalu Radiozet.pl i tygodnika "Newsweek Polska".

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 12 maja, Koalicja Europejska zdobyłaby w nich 41,94 proc. poparcia. Na drugim miejscu PiS - 39,04 proc. Próg wyborczy przekracza jeszcze Wiosna Roberta Biedronia - 9,57 proc.

Swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego nie wprowadziłyby za to Kukiz'15 (4,79 proc.), Lewica Razem (2,67 proc.) i Konfederacja (1,82 proc.). Sondaż został przeprowadzony w dniach 7-9 maja na próbie 1011 osób. Maksymalny błąd może wynieść 3,1 proc. 

Zobacz wideo
Więcej o: