Prezes PiS pozwał Ryszarda Petru. "Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta"

Ryszard Petru przekazał, że został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o tweeta, w którym, w kontekście "taśm Kaczyńskiego", Petru nazywa prezesa PiS "oszustem".
Zobacz wideo

Sprawa sięga końca stycznia tego roku, gdy po publikacji "Gazety Wyborczej" głośno stało się o "taśmach Kaczyńskiego" i spółce Srebrna.

Ryszard Petru z koła poselskiego Teraz! odniósł się wtedy na Twitterze do wątku austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, który utrzymuje, że Jarosław Kaczyński nie zapłacił mu za zlecenie związane z przygotowaniem budowy wieżowca na działce przy Srebrnej w Warszawie.

Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem

- napisał w styczniu Petru w kontekście publikacji "GW". Już wtedy padały zapowiedzi pozwu ze strony prezesa PiS, informowała o nich rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Kaczyński pozywa Petru

Początkowo Kaczyński skierował do Petru wezwanie przedsądowe za nazwanie go "oszustem" - polityk koła Teraz! miał usunąć tweeta i zapłacić 10 tys. zł na rzecz "Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim".

Ryszard Petru pozostał przy swoim, wpisu z Twittera nie usunął, a w czwartek poinformował, że Jarosław Kaczyński wytoczył mu proces, przypominając treść tweeta sprzed miesięcy. Dorzucił też:

Jedynym człowiekiem, która trafia do sądu za aferę Srebrnej, jestem ja! Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta
Więcej o: