Paweł Kukiz tłumaczy się z wpisu o Robercie Biedroniu: "Przypomniały mi się słowa babci"

Na antenie radiowej Trójki Paweł Kukiz tłumaczył, dlaczego napisał wpis o Robercie Biedroniu, w którym nazwał jego partnera "żonomężem". Polityk wyjaśnił, że jego wypowiedź była wynikiem refleksji po pogrzebie Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej.
Zobacz wideo

- Kapitał polityczny to zbijasz Ty i Twój żonomąż, Panie Biedroń - na wrzaskliwych pedaliadach, agresywnym ateizmie, neobolszewickim „liberalizmie” - napisał przewodniczący Kukiz’15, komentując w ten sposób pomysł Roberta Biedronia, by znieść artykuł Kodeksu Karnego o obrazie uczuć religijnych.

Paweł Kukiz tłumaczy, dlaczego napisał kontrowersyjny wpis skierowany do Roberta Biedronia

Paweł Kukiz był gościem "Salonu politycznego Trójki", gdzie tłumaczył, dlaczego zwrócił się do Roberta Biedronia słowami o "pedaliadach" i "neobolszewickim liberalizmie". Kiedy gospodarz programu Beata Michniewicz zapytała lidera Kukiz'15, czy dziś napisałby do Roberta Biedronia to samo, powiedział, że nie wie, co by zrobił, a sprawa była "złożona".

- Byłem tego dnia na pogrzebie Izy Skrybant, wokalistki Tercetu Egzotycznego (...). Pogrzeb odbywał się na tym samym cmentarzu, na którym pochowany jest mój ojciec, który z kolei przeżył w życiu traumę, był zesłany na Syberię. Miałem takie refleksje przy okazji tego pogrzebu; przypomniały mi się słowa babci, która opowiadała, jak na tej Syberii modliła się do Matki Boskiej, która ocaliła tacie życie - powiedział Paweł Kukiz. 

Lider partii Kukiz'15 zaznaczył, że jako młody człowiek odnosił się do tych opowieści z dystansem, ale dla jego babci Matka Święta była świętością. Opowiedział także, że gdy wrócił z pogrzebu i włączył laptopa, zobaczył informacje o tym, że Robert Biedroń chce zniesienia artykułu o obrazie uczuć religijnych. 

- Napisałem taki wpis, jaki napisałem - podsumował Paweł Kukiz. który Paweł Kukiz

Przypomnijmy, że we wtorek lider partii Wiosna zapowiedział, że jesienią złoży projekt nowelizacji kodeksu karnego, na mocy której będzie możliwe zniesienie art. 196 Kodeksu Karnego o obrazie uczuć religijnych. Pomysł ten był reakcją na zatrzymanie Elżbiety Podleśnej, która została oskarżona o obrazę uczuć religijnych w związku z rozklejeniem plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. 

Więcej o:
Komentarze (296)
Paweł Kukiz tłumaczy się z wpisu o Robercie Biedroniu: "Przypomniały mi się słowa babci"
Zaloguj się
 • zielona-galazka

  Oceniono 131 razy 109

  Panie Kukiz, aj ja sądzę że Twój prymitywny wpis mógł być skutkiem nadmiernego spożycia alkoholu.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 110 razy 96

  "Ksiądz proboszcz już się zbliża, już puka do mych drzwi" śpiewał niegdyś wymieniony w artykule zapiewajło. Wtedy nie pamiętał o uczuciach religijnych babci?

 • ar.co

  Oceniono 81 razy 71

  Ciekawe, jak długo Kukiz będzie jeździł na pamięci swojego ojca, skądinąd bardzo szacownego człowieka? Chyba jeszcze długo, skoro teraz włączył do swojej farmy jeździeckiej również babcię.
  A tak na marginesie: naucz się wreszcie, Kukiz, że twój ojciec i babcie byli zesłani do Kazachstanu. Nie na żadną Syberię, tylko do KAZACHSTANU. To naprawdę nie to samo. Nie wiem, co ci babcia opowiadała, ale jakoś nie wierzę, żeby opowiadała ci, jak będąc w Kazachstanie modliła się "na tej Syberii".

 • lew1313

  Oceniono 75 razy 63

  Ale biedny ten Pawełek. Już musi się babcią zasłaniać?
  Napisałeś bzdury chłopie, posłużyłeś się zwykłym prymitywnym świństwem, a teraz próbujesz się z tego tłumaczyć? Już pasujesz do PiS-u, możesz zmienić partię.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 58 razy 48

  Jeżeli Pawełek ma takie refleksje, to już lepiej niech pije i ćpa jak za dawnych lat! To mu mniej uciska na "muzg".

 • varranzcomodo242

  Oceniono 49 razy 47

  Ciekawe jest, że tylko uczucia religijne można urazić. Ale uczuć takiego Biedronia już nie. Przy okazji panie Kukiz pytanie do pana czy piosenka "ZChN zbliża się" nie jest profanacją pieśni religijnej? Czy przeprosił pan za obrazę uczuć religijnych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX