Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Tusku: "Może poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski"

Czy Donald Tusk może myśleć o próbie objęcia stanowiska prezydenta Polski? Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że tak. - Ma swoich zwolenników, jest lubiany - mówił o szefie Rady Europejskiej, podkreślając, że Tusk jest niewątpliwym atutem dzisiejszej opozycji.
Zobacz wideo

Były prezydent Polski był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" Polsat News. W wywiadzie z Bogdanem Rymanowskim rozmawiał m.in. o sytuacji w polskim Kościele, ale także o pozycji Donalda Tuska w krajowej polityce.

- Donald Tusk jest wielką nadzieją tych środowisk do tej pory rządzących i słusznie - powiedział Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski: Tusk może poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski

Były prezydent ocenił, że Donald Tusk może "poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski" i że z całą pewnością czeka na wynik majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, najlepszym scenariuszem dla szefa Rady Europejskiej jest dobry wynik Koalicji Europejskiej w tegorocznych eurowyborach, dobry wynik jakiejś koalicji w jesiennych wyborach parlamentarnych w Polsce, a następnie wejście do walki o stanowisko prezydenta w 2020 roku. 

- Tusk jest atutem po stronie dzisiejszej opozycji, tu nie ma dwóch zdań. Tusk jest dobrym mówcą, Tusk ma dziś najwyższą międzynarodową pozycję jaką dzisiaj Polak ma w świecie, ma swoich zwolenników, jest lubiany - ocenił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Przypomnijmy, że 3 maja po wystąpieniu na auli Uniwersytetu Warszawskiego Donald Tusk został zapytany o to, czy będzie startował w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 

- Przecież to za 200 lat - odpowiedział wówczas były premier i urzędujący szef Rady Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (98)
Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Tusku: "Może poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski"
Zaloguj się
 • ulisse

  Oceniono 13 razy 7

  @steven69
  Lufthansa od 1994 roku nie jest wasnością Niemiec - każdy Polak może kupić dowolną ilość akcji i czuć się jej właścicielem.

 • rontametor

  Oceniono 17 razy 7

  Tusk, w odróżnieniu od większości polityków KE, zwykle wie co powiedzieć i jak wybrnąć z trudnej sytuacji, więc nie wpada w kryzys egzystencjalny tyko dlatego, że ktoś rozwiesi obrazki Matki Boskiej z tęczą. Swoją pozycję zawdzięcza temu, że zawsze sobie jakoś poradzi więc ludzie naturalnie się wokół niego jednoczą i nie muszą gryźć się w język, gdy chcą powiedzieć coś niewygodnego z obawy, że go pogrążą.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 28 razy 6

  Zgadzam się: Donald Tusk dobrym kandydatem na Prezydenta RP, takiego którego nie musielibyśmy się wstydzić w Europie, jak nieraz było dotąd! To nie tylko kwestia dobrych manier, wykształcenia, doświadczenia, "europejskości", ale i tego, że nie musi się wstydzić swojej biografii i obawiać stanięcia przed Trybunałem Stanu, jak poniektórzy inni kandydaci!

 • antonikarcz

  Oceniono 7 razy 5

  Tego bot nie dostał w przekazie.

 • sailor2016

  Oceniono 9 razy 5

  Donald Tusk ostatnimi swoimi przemówieniami ma uniwersytetach w Warszawie i Poznaniu jednoznacznie zaczął kampanię wyborczą. Postawił PO pod ścianą gdyż ta partia nie ma innego naturalnego kandydata ta prezydenta przy jednoczesnym ukłonie w stronę elektoratu Wiosny, która podobnie jak PO nie ma kandydata na prezydenta bo Biedroń jednoznacznie powiedział, że interesuje go tylko stanowisko premiera.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 4

  Spodziewam się dużego wysypu trolli.

 • drbob20

  Oceniono 16 razy 4

  polactwo nie zasluguje na swiatlego prezydenta, adrian dupa jest odpowiednim prezydentem dla tego skoltunialego zapyzialego motlochu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX