Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Tusku: "Może poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski"

Czy Donald Tusk może myśleć o próbie objęcia stanowiska prezydenta Polski? Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że tak. - Ma swoich zwolenników, jest lubiany - mówił o szefie Rady Europejskiej, podkreślając, że Tusk jest niewątpliwym atutem dzisiejszej opozycji.
Zobacz wideo

Były prezydent Polski był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" Polsat News. W wywiadzie z Bogdanem Rymanowskim rozmawiał m.in. o sytuacji w polskim Kościele, ale także o pozycji Donalda Tuska w krajowej polityce.

- Donald Tusk jest wielką nadzieją tych środowisk do tej pory rządzących i słusznie - powiedział Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski: Tusk może poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski

Były prezydent ocenił, że Donald Tusk może "poważnie myśleć o stanowisku prezydenta Polski" i że z całą pewnością czeka na wynik majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, najlepszym scenariuszem dla szefa Rady Europejskiej jest dobry wynik Koalicji Europejskiej w tegorocznych eurowyborach, dobry wynik jakiejś koalicji w jesiennych wyborach parlamentarnych w Polsce, a następnie wejście do walki o stanowisko prezydenta w 2020 roku. 

- Tusk jest atutem po stronie dzisiejszej opozycji, tu nie ma dwóch zdań. Tusk jest dobrym mówcą, Tusk ma dziś najwyższą międzynarodową pozycję jaką dzisiaj Polak ma w świecie, ma swoich zwolenników, jest lubiany - ocenił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Przypomnijmy, że 3 maja po wystąpieniu na auli Uniwersytetu Warszawskiego Donald Tusk został zapytany o to, czy będzie startował w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 

- Przecież to za 200 lat - odpowiedział wówczas były premier i urzędujący szef Rady Europejskiej.

Więcej o: