Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Korwin-Mikke na listach kandydatów... aż cztery razy

Na listach kandydatów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy nazwisko Korwin-Mikke pada cztery razy. Nie jest to pomyłka. W wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje znany polityk Janusz Korwin-Mikke oraz troje jego krewnych.
Zobacz wideo

Oprócz Janusza Korwin-Mikkego o mandat europosła starają się: jego żona Dominika, jego syn Jacek, a także jego synowa Anna. Założyciel partii KORWiN przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że celowo umieścił na listach kandydatów swoich krewnych, którzy noszą to samo nazwisko, co on.

- Robimy to po to, by wyborcy wiedzieli, że ta lista jest związana ze mną. Właściwie powinienem umieścić 13 kandydatów o moim nazwisku, po jednym w każdym okręgu - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Korwin-Mikke razy cztery. Janusz Korwin-Mikke wypełnił listy swoimi krewnymi

Rzecznik partii KORWiN i Konfederacji Tomasz Grabarczyk wyjaśniał dziennikarzom, że członkowie rodziny Janusza Korwin-Mikkego nie trafili na listy kandydatów przypadkowo i mają wiele atutów.

- Jacek Korwin-Mikke pełnił funkcje prezesa różnych regionów i należy do władz krajowych, Dominika Korwin-Mikke jest asystentem społecznym i współpracuje z biurem prasowym, a Anna Korwin-Mikke już w przeszłości startowała w wyborach - wyliczał rzecznik Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w rozmowie z rp.pl

W wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje jeszcze jeden członek rodziny Janusza Korwin-Mikkego. Bartłomiej Pejo jest zięciem znanego polityka. Czy na tym kończy się lista startujących w eurowyborach krewnych założyciela partii KORWiN? Tego nie potrafi powiedzieć nawet sam zainteresowany.

- Zdaje się, że ktoś jeszcze startuje z mojej rodziny, ale kto? Tego niestety nie pamiętam - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - co to za formacja?

Przypomnijmy, że Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy powstała na początku tego roku. Tworzą ją politycy i działacze znani ze swojego eurosceptycyzmu. Czołowymi postaciami tej formacji jest Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Piotr Liroy oraz Robert Winnicki. Jedną z liderek Konfederacji jest działaczka ruchu pro-life Kaja Godek, która tłumacząc cele nowej formacji politycznej mówiła, że Konfederacja wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego m.in. po to, żeby decyzje dotyczące Polski i Polaków nie zapadały poza granicami naszego kraju, a Polacy mogli cieszyć się wolnościami obywatelskimi. Godek zadeklarowała także że Konfederacja będzie troszczyć się o "podstawy cywilizacyjne", takie jak ochrona życia i tożsamość małżeństwa. 

Więcej o:
Komentarze (124)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Korwin-Mikke na listach kandydatów... aż cztery razy
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 48 razy 40

  Gęba pełna frazesów, idei, mądrości, a gdy przychodzi co do czego to pierwszy się do Euro Koryta pcha.
  Nepotyzm +

 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 47 razy 39

  Panie Januszu (sic!) a to nie tak miało być, że kobiety mają siedzieć w domu ??? Pana słowa!

 • ps11111ps

  Oceniono 40 razy 28

  Z całego serca życze Korwinowi by odebrał 4,99% głosów PiSowi. Pierwszy mu pogratuluje dobrze wykonanego zadania gdy tak się stanie
  To samo z Kukizem. Im również życzę 4,99%

 • justas32

  Oceniono 37 razy 25

  Korwin-Mikke to stu procentowy populista. Określenie inteligentny głupek wyjątkowo do niego pasuje ...

 • jukka2014

  Oceniono 25 razy 15

  Pieprzony krętacz ostatnio zrezygnował i pieprzył farmazony o wygnaniu w Brukseli. Dno.

 • birnbaum09

  Oceniono 23 razy 15

  Widać, że europoseł Korwin - Mikke
  cienko przędzie.
  Szybko policzył, że 500+ rodzinie nie wystarczy,
  więc postanowił przerzucić wydatki na UE.

 • tetradrachma

  Oceniono 13 razy 13

  Tylko w krajach, zamieszkałych przez niekumatych tubylców jest TO możliwe, choćby jeden brat premierem, a drugi prezydentem.

 • czarna_zoska

  Oceniono 19 razy 13

  Przeciez mial zrezygnowac filozof za 3 grosze:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX