Polska Fundacja Narodowa wspiera kampanię PiS? Zaproszenia dla kandydatów "dobrej zmiany"

Polska Fundacja Narodowa ma pomagać PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Gazeta podaje przykłady wydarzeń organizowanych przez PFN, których gośćmi są kandydaci PiS do PE.
Zobacz wideo

Polska Fundacja Narodowa zasłynęła już tym, że nie zawsze realizuje działania promocyjne i PR-owe na rzecz Polski poza granicami kraju. Przykładem takich działań jest kampania "Sprawiedliwe sądy", którą w 2017 roku finansowało PFN. Obecnie trwa walka o tę sprawę - sąd uznał, że PFN działała poza swoim statutem, organizacja wniosła pod koniec kwietnia apelację od tego wyroku.

Teraz, na co zwróciła uwagę "Rzeczpospolita" PFN miała w pewnym stopniu zaangażować się w pomoc Prawu i Sprawiedliwości w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dziennik przywołuje w tym kontekście zorganizowanie spotkania w Poznaniu z Jordanem Petersonem, kanadyjskim psychologiem klinicznym, o prawicowych poglądach, walczącym z feminizmem czy poprawnością polityczną.

"Rzeczpospolita": PFN wspiera kampanię PiS

Samo wydarzenie zostało ostatecznie odwołane ze względu na sprawy rodzinne Petersona. "Rz" wskazuje, że choć Kanadyjczyk nie dotarł do Polski, to zaplanowano jego debatę z prof. Zdzisławem Krasnodębskim. Co w tym problematycznego? Krasnodębski to obecny europoseł PiS, który ponownie kandyduje z list PiS do Parlamentu Europejskiego właśnie z okręgu wielkopolskiego (w 2014 roku kandydował z Warszawy).

Inny przypadek, gdy PFN zapraszało gości do Polski, a ich rozmówcami stawali się kandydaci PiS, to wizyta amerykańskiej dziennikarki Rity Cosby w Warszawie. "Choć wizyta miała napięty harmonogram, znalazło się też miejsce na spotkanie z posłanką PiS Anitą Czerwińską" - pisze "Rzeczpospolita", dodając, że ta kandyduje do PE z czwartego miejsca w Warszawie.

Czerwińska w rozmowie z gazetą zaprzeczyła, jakoby spotkanie z Cosby miało związek z kampanią wyborczą do PE, podnosząc, że dziennikarka ma polskie korzenie i to na ich temat rozmawiały. Jak tłumaczyła, ojciec Cosby, Ryszard Kossobudzki, ma korzenie w Grodzisku Mazowieckim, który przynależy do jej okręgu wyborczego. "Rz" zwróciło się z pytaniami do PFN o te sytuacje, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Więcej o:
Komentarze (47)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Polska Fundacja Narodowa wspiera kampanię PiS?
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 29 razy 27

  Polska Fundacja Narodowa (trzy słowa - trzy kłamstwa) to sposób na finansowanie działań jedynie słusznej partii i jej rządu w sposób omijający prawo szerokim łukiem.

 • Pik- Aczu

  Oceniono 25 razy 23

  Prawo i Sprawiedliwość... No właśnie. Bo nam się po prostu należy.. Jakie to piękne

 • justas32

  Oceniono 22 razy 20

  Oj pójdziecie wy wszyscy do pierdla, pójdziecie. Po wyborach nic już wam nie pomoże - bando złodziei ...

 • korekta

  Oceniono 21 razy 19

  Przecież to pissdzielska, narodowo-katolicka fundacja, więc odkrywają Amerykę w tej Rzepie.

 • damtek

  Oceniono 18 razy 18

  Otwórzcie oczy Rodacy.
  Nie mamy już w Polsce demokracji.
  Nie mamy nawet demokratury.
  To już dyktatura, reżim, system jedną nogą przynajmniej tkwiący już mocno w autorytarnym, sfanatyzowanym zamordyzmie,choć określają się zamordysci dla niepoznaki eufemistycznie konserwatystami.
  Ala Kowalska/twitter

 • minerwamigra

  Oceniono 18 razy 16

  Narodowcy mają naszą fundację?
  Takie nazi z nich wyłazi?

 • barakuda62

  Oceniono 12 razy 12

  Odsiedzą w pierdlu każdą złotówkę zainwestowaną w PiSie szambo.

 • stasi1

  Oceniono 11 razy 11

  Więc sami widzicie że PiSowcy nie mogą stracić władzy bo musieli by zapełnić sobą więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX