Anna Maria Anders ma zostać ambasadorem RP we Włoszech. "Szczęśliwy dzień polskiego podatnika"

Anna Maria Anders, senator i pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, wkrótce ma zostać ambasadorem RP we Włoszech - donosi "Fakt". Dziennik nie kryje też złośliwości, w odniesieniu do licznych podróży senator, pisząc, że to "szczęśliwy dzień polskiego podatnika".
Zobacz wideo

Senator Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa, została senatorem w 2016 roku (po wyborach uzupełniających), później otrzymała też funkcję sekretarza stanu w KPRM oraz stanowisko pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego.

Senator Anders zasłynęła tym, że często podróżowała. W dwa lata "wylatała", podróżując przede wszystkim do USA, blisko 610 tys. zł. Od stycznia 2016 do kwietnia 2018 roku odbyła 37 zagranicznych podróży, a jak donosił "Fakt" tylko w Stanach Zjednoczonych spędziła około 170 dni.

Anna Maria Anders ma zostać ambasadorem RP we Włoszech

Teraz "Fakt" donosi, potwierdzając wcześniejsze informacje Wirtualnej Polski, że znaleziono nowe miejsce dla Anny Marii Anders. Senator ma bowiem zostać ambasadorem RP we Włoszech. Źródła dziennika twierdzą, że wstępnie ogłoszenie jej nowej funkcji miało odbyć się 18 maja, ale z różnych względów może się to opóźnić - przez co sprawa nie zostanie załatwiona przed tym terminem.

W kontekście licznych i kosztownych podróży senator - a Anders wybierała klasę biznes - "Fakt" swój tekst zapowiada:

Szczęśliwy dzień polskiego podatnika. Anders idzie w ambasadory!
Więcej o: