Czy Matka Boska byłaby urażona tęczową aureolą? Andrzej Halicki: Nie. Dziwi mnie to wszystko

Andrzej Halicki (KO) zastanawiał się w studio porannej rozmowy Gazeta.pl, czy Matka Boska byłaby obrażona, że środowiska LGBT+ wyrażają do niej swoją sympatię. Mówił także o aresztowaniu kobiety, która miała rozwieszać plakaty. - W głowie się nie mieści - komentuje polityk.
Zobacz wideo

We wtorek gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl był kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiej z okręgu warszawskiego Andrzej Halicki. Jednym z tematów była głośna sprawa "Tęczowej Madonny" - czyli obrazu Matki Boskiej z tęczową aureolą. W poniedziałek kobieta "podejrzana o profanację wizerunku Matki Boskiej" została zatrzymana, o czym poinformował Joachim Brudziński.

Andrzej Halicki o "Tęczowej Madonnie": W głowie się nie mieści

W głowie się nie mieści. Gdy to przeczytałem, myślałem, że to niedoprecyzowana informacja

- mówił o chwilowym aresztowaniu, pięciogodzinnym przesłuchaniu Elżbiety Podleśnej, aktywistki, która miała być autorką "Tęczowej Madonny". Zdaniem Andrzeja Halickiego reakcja policji była zbyt ostra. Dodał, że absurdem jest fakt, że prokuratura umarza śledztwo w sprawie wizerunków eurodeputowanych wieszanych na szubienicach, a takiej sytuacji reaguje w takim stopniu. - Absurd - mówił poseł. 

Zapewnił także, że aktywistka może liczyć na pomoc prawną z Biura Interwencji Obywatelskiej, którego Andrzej Halicki jest koordynatorem.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (119)
Czy Matka Boska byłaby urażona tęczową aureolą? Andrzej Halicki: Nie. Dziwi mnie to wszystko
Zaloguj się
 • fiqumiku

  Oceniono 21 razy 19

  Najgłośniej krzyczą ci, którym do prawdziwej wiary najdalej - pisowcy. Ale wiadomo dlaczego - zaczynają kolejną wojnę polsko-polską

 • stagrz20

  Oceniono 20 razy 18

  Urażeni są ludzie małej wiary.

 • pan.szklanka

  Oceniono 24 razy 16

  Jak pisał Miłoszewski - warto zwrócić uwagę, że ten cały cyrk dotyczy ruskiej ikony przedstawiającej czarną Żydówkę.

 • c.t.k

  Oceniono 20 razy 14

  Należy zakazać używania kolorowych wstążek na wszelkiego rodzaju procesjach, a szczególnie w Niedzielę Palmową, rozsypywania kwiatów itp.
  Niby kazdy kolor oddzielnie, ale zawsze, k..., tęczę ułożyć można.

 • glencok

  Oceniono 20 razy 12

  Jako wierzący i praktykujący chrześcijanin absolutnie nie poczułem, żeby przerobieni ikony w taki sposób uraziło moje uczucia religijne. Tyle

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 11

  Kolejne zwycięstwo moralne dojnej zmiany. Państwo wyznaniowe w całej okazałości. Szef policji osobiście nadzoruje czy wizerunki idoli są odpowiednio kopiowane. Bóg w Dekalogu zabrania czczenia wszelkich wizerunków i tworzenia takowych do czczenia. Drugie przykazanie usunięte przez klechów tego zabrania. Zajrzyjcie świętoszki do Pisma Świętego.

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 12 razy 10

  Jażdżewski nie przekroczył żadnej granicy. On powiedział prawdę, którą boją się powiedzieć inni.

 • jurek4491

  Oceniono 12 razy 10

  Tak dzieje się w kraju gdzie rządzi REŻIM , pod tymi rządami Polska stała się Iranem Europy .

 • justas32

  Oceniono 11 razy 9

  Najlepiej spytać o to mailem Stolicę Apostolską. Jeżeli im to nie przeszkadza - to polski sąd może zatrzymanej naskoczyć ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX