Jacek Saryusz-Wolski o wystąpieniu Donalda Tuska. "Było bałamutne i raczej puste"

Wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim było "bałamutne i raczej puste" - ocenił Jacek Saryusz-Wolski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Co więcej, zdaniem polityka to szef Rady Europejskiej ponosi odpowiedzialność za wystąpienie Leszka Jażdżewskiego.
Zobacz wideo

Były eurodeputowany z ramienia PO i kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski był gościem programu "Poranna rozmowa RMF FM", gdzie wypowiadał się m.in. na temat trwającej kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jednym z poruszonych przez gospodarza programu tematów było wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Przypomnijmy, że wystąpienie to było długo oczekiwane, a były premier zapowiadał, że w trakcie swojego wystąpienia powie coś ciekawego i ważnego.

Jacek Saryusz-Wolski skrytykował wystąpienie Donalda Tuska. "Nie wypada psuć święta"

Robert Mazurek zapytał polityka Prawa i Sprawiedliwości, co jego zdaniem było najważniejsze w przemówieniu szefa Rady Europejskiej. 

- Najważniejsze... To znaczy tak - samo było bałamutne i raczej puste. Natomiast to, co było ważne, a gdzieś tam mogło umknąć uwadze - to on dał klarowną instrukcję, tak jak kiedyś we Wrocławiu, opozycji totalnej. Nie popierajcie - przeszkadzajcie - powiedział Jacek Saryusz-Wolski, zaznaczając, że podczas przemówienia Donalda Tuska robił notatki.

Zdaniem polityka PiS szef Rady Europejskiej wykorzystał sytuację i zamiast uczcić Konstytucję 3 Maja, przypuścił atak na rząd. - Nie wypada psuć święta 3 Maja, wielkiego święta Polski - ocenił Saryusz-Wolski

Saryusz-Wolski: Odpowiedzialność  za wystąpienie Jażdżewskiego spada na Tuska

Robert Mazurek zapytał kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego o opinię na temat głośnego wystąpienia przedmówcy Donalda Tuska, Leszka Jażdżewskiego. Dziennikarz zaznaczył, że były premier nie klaskał po wystąpieniu redaktora naczelnego "Liberté!", ale wiedział, co Jażdżewski powie.

- Stara metoda, od zawsze, Donalda Tuska. Robić coś cudzymi rękoma i mówić coś cudzymi ustami, czyli było to intencjonalne, ale tak, żeby nie można było się formalnie przyczepić. Moim zdaniem odpowiedzialność jego za to wystąpienie Jażdżewskiego... Odpowiedzialność spada na niego - ocenił Jacek Saryusz-Wolski.

* * *

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: