Czy Donald Tusk wiedział, co powie Leszek Jażdżewski? Michał Szczerba: Duże zaskoczenie na sali

Marek Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej, był w poniedziałek rano gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. Poseł próbował odpowiedzieć na pytanie, czy Donald Tusk wiedział o tym, co w swoim przemówieniu na UW powie Leszek Jażdżewski. - Było duże zaskoczenie na sali - skomentował Szczerba.
Zobacz wideo

Nie milkną echa po mocnym przemówieniu Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja. Sprawę skomentował dziś dla Gazeta.pl poseł Michał Szczerba (PO). 

Czy Donald Tusk wiedział, co powie Leszek Jażdżewski? 

Czy Donald Tusk lub ktoś z jego otoczenia wiedział, o czym będzie mówił Leszek Jażdżewski? Poseł Szczerba nie odpowiedział na to pytanie wprost. - Osobiście nie spodziewałem się autorskiej deklaracji programowej - powiedział poseł Platformy, który był jedną z osób obecnych na sali. 

To było duże zaskoczenie dla wszystkich sali. Myślę, że najważniejsze jest to, co powiedział potem Donald Tusk

- powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Michał Szczerba. 

Więcej o:
Komentarze (105)
Czy Donald Tusk wiedział, co powie Leszek Jażdżewski? Michał Szczerba: Duże zaskoczenie na sali
Zaloguj się
 • my_kroolik

  Oceniono 36 razy 30

  Ale czego wy się tak boicie? Kler nigdy w życiu was nie poprze bez względu na to, jak bardzo będziecie się mu podlizywać. Nigdy nie wygracie z PIS-em na tym polu. Pokażcie wreszcie czarnym, że na mieszaniu się do polityki mogą poważnie stracić finansowo. Zagroźcie odcięciem od kasy publicznej i to zróbcie! Czarni rozumieją wyłącznie język siły, bo dobroci nie ma w nich za grosz. Do tego obecnie grają bez ryzyka - jak wygra PIS, to zarobią, a jak PO, to nie stracą. Koniec tego!

 • cmochall

  Oceniono 28 razy 26

  Zamiast bronic Jazdzewskiego -bo mowil prawde, przyjeli narracje narzucona przez pis i znowu wyszli na durni. Az przykro sluchac i patrzec jak Prawica robi Ich w konia.

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 20

  "Duże zaskoczenie na sali"
  -----
  Nie wazne czy wiedzial, czy nie...:)
  Nie wazne czy duze zaskoczenie, czynie...:)
  WAZNA I NIEZAPOMNIANA JEST REAKCJA PUBLICZNOSCI; OWACJE, KTORE W MOICH USZACH BRZMIA DO TEJ PORY!!!

  TO POWINNO BYC ODBIERANE JAKO PRZEKAZ/PRZESLANKA DO MLOEDEGO POKOLENIA, BO TO ODZWIERCIEDLA TO CZEGO CHCECIE I POTRZEBUJECIE!

  I CZAS NADSZEDL BY DO TEGO SIE ZABRAC WRESZCIE!

 • jula1mt

  Oceniono 26 razy 16

  Panie pośle Szczerba nie trzeba być takim asekurantem i świętszym od papieża. Jażdżewski nie mówił przeciwko kościołowi, ale stwierdzał fakty i tylko fakty. Kościół odwrócił się od ludzi, a tym samym od Chrystusa, bo ludzie to Chrystus. Uważajcie, bo koalicja traci zwolenników, rozdział państwa od kościoła musi być bezwzględnie. W co wy gracie z Polakami, w ciuciubabkę. Polecam lekturę "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie". Ja po wyjściu z mszy w kościele katolickim (nie chodzę zbyt często, bo nie tam słowa bożego, tylko wygodne słowa klerowi) nie czuję się wzmocniona duchowo, a jedynie zdruzgotana i zdegustowana poziomem polskiego kleru, który już dawno temu odszedł od EWANGELII !!!

 • an1005

  Oceniono 15 razy 15

  Czyżby wreszcie ktoś zdecydował sie PORZUCIĆ HIPOKRYZJĘ, POKAZAĆ ŻE MOŻNA MIEĆ JAJA. Nie slyszałam wystapienia ale przeczytałam dostępne teksty. DZIĘKUJĘ za wykład. Oby Panu (Jeżdżewski) nie złamali tego kręgosłupa

 • agaton.tona

  Oceniono 11 razy 11

  Weźcie sobie do serca i rozumu to wszystko o czym mówił premier Tusk . Nie bądźcie jak osły powtarzając podrzucane głupoty i mieląc je w nieskończoność.
  Prawda o kościele boli... po co tam łazicie?

 • jael53

  Oceniono 9 razy 9

  Prawda, nawet powszechnie znana potrafi być zaskakująca, gdy się ją wypowie publicznie. Taka jej uroda.

 • klara551

  Oceniono 13 razy 9

  Panie Szczerba kumaty ,logiczny człowiek powinien na idiotyczne pytanie dziennikarzyny odpowiedzieć ,że na pytania typu"co autor miał na myśli" nie odpowiada od podstawówki,bo to pytania nie na temat,a typowe lanie wody dla mówiąc z ruska "dla zadzierzki rozgawora",czyli dla podtrzymania rozmowy.Dziennikarz z takimi szkolnymi pytaniami może co najwyżej robić cotygodniowa gazetkę parafialną.Dał się pan wpuścić w maliny panie Szczerba,a wyglądał pan na kumatego.

 • mjg06

  Oceniono 7 razy 7

  Pan Szczerba strasznie boi się katabasów i innych katolickich przygłupów. Wszak został wyrzucony z Zakonu Rycerzy Kolumba i teraz bardzo chce im się przypodobać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX