Poseł PiS zawiadomi prokuraturę o wystąpieniu Jażdżewskiego. "Stop chrystianofobii!"

Jan Mosiński zapowiedział, że w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja. Według posła PiS redaktor "Liberté" dopuścił się mowy nienawiści.
Zobacz wideo

W piątek 3 maja przed wykładem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim wystąpił Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny czasopisma "Liberté". Jego przemówienie mocno krytykujące polski Kościół wywołało oburzenie polskiej prawicy. Odcięła się od niego również Platforma Obywatelska.

Wystąpienie Jażdżewskiego to mowa nienawiści?

Na tym jednak sprawa się nie kończy. Poseł PiS Jan Mosiński zapowiedział na Twitterze, że w poniedziałek zawiadomi prokuraturę za szerzenie mowy nienawiści przez Leszka Jażdżewskiego. - Jestem przekonany, że doszło do przestępstwa stypizowanego w art. 257 Kodeksu karnego - stwierdził polityk.

Art. 257 Kodeksu karnego brzmi: Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

"Stop chrystianofobii!" - zaapelował Jan Mosiński.

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: