Chryja pod Radiem Maryja. "Bluźniercza prowokacja". "Donos" już wysłany do Zbigniewa Ziobry

"Prowokacja", "szydzenie z katolickich wartości i symboli" - tak Radio Maryja opisuje tzw. Chryję pod Radiem Maryja. A Ryszard Nowak złożył "donos mailem do prokuratora generalnego".
Zobacz wideo

Hasła o świeckim państwie, tęczowe flagi i maski z wizerunkiem o. Tadeusza Rydzyka - o proteście pod nazwą Chryja pod Radiem Maryja pisaliśmy w piątek. To druga edycja Chryi. Protest o mało nie został zablokowany, sąd jednak rozwiał wątpliwości

Chryja pod Radiem Maryja: bluźnierstwo, lewactwo

Formę manifestacji i głoszone hasła krytykuje Radio Maryja. Pisze o "bluźnierczej prowokacji" i "lewackiej hucpie". Prof. Bogusław Paź w rozmowie z radiem mówi o "ataku na o. Tadeusz Rydzyka", który "skutecznie broni porządku prawa naturalnego". 

Jak podało Radio Maryja, "sprawą zeszłorocznej manifestacji przed katolicką rozgłośnią od ponad roku zajmuje się toruńska prokuratura. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła poseł Anna Sobecka". W tym roku również pojawiło się zawiadomienie. Złożył je do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Ryszard Nowak skomentował:

Bardzo szybko wysłaliśmy donos mailem do Prokuratora Generalnego w sprawie wczorajszej Chryi. Wczoraj przed Radiem Maryja kobiety znieważyły o. Tadeusza Rydzyka wielokrotnie. Media to bardzo nagłośniły. Nie jest to nowa sytuacja, bo podobna miała miejsce rok temu. Jest to zaplanowana akcja wymierzona przeciwko o. Rydzykowi i Radiu Maryja, przeciwko Kościołowi. Musimy reagować.

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (200)
Chryja pod Radiem Maryja. "Atak na o. Tadeusza Rydzyka". "Donos" już wysłany do Ziobry
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 82 razy 70

  W normalnym kraju taki rydzyk by siedział. A u nas ma swoich obrońców a biedne babcie przelewają mu cześć emerytury. Jak kto inny wyłudza pieniądze na wnuczka czy jakoś podobnie to go ścigają. A rydzykowi nic nie robią. Nic dziwnego że kościół katolicki jest nazywany organizacją przestępczą.

 • numer7my

  Oceniono 61 razy 51

  A kiedy zostanie zrobiony donos i zbadanie powiązań tego pana i radyja z dużym mocarstwem na wschodzie . i dlaczego w latach 90 Radio to miało nadajniki krótkofalowe na Uralu , które wcześniej działały jako zagłuszarki RWE

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 51 razy 49

  Jeżeli w Radiu Maryja i Telewizji Trwam jest Chrystus,to ja jestem arcybiskupem gnieznieńskim.

 • Pik- Aczu

  Oceniono 50 razy 42

  Inkwizycja i stosy coraz bliżej... I to wcale nie jest śmieszne. Nadejdzie jednak taki cas, że Polacy pogonią to czarne tałatajstwo

 • urian

  Oceniono 49 razy 41

  Ziobro zawnioskuje o przywrócenie kary palenia na stosie, a po słowach Kaczyńskiego również o obcinanie rąk.

 • zgredzik01

  Oceniono 35 razy 35

  Powinien Ociec Rydzyk cieszyć się, że tyle dziewczyn pamięta o jego urodzinach. A taki na przykład Nowak zamiast życzeń tylko donosy pisze. Ciekawe kiedy przejrzy na oczy i napisze donos na Największą Sektę?

 • vomitorium1

  Oceniono 40 razy 34

  "Jest to zaplanowana akcja wymierzona przeciwko o. Rydzykowi i Radiu Maryja, przeciwko Kościołowi."
  jakiemu kościołowi ???

 • andree1111111

  Oceniono 35 razy 33

  Donos złożył Ryszard Nowak, największa menda w tej części Europy. Osobnik który uczynił sobie z donosów sens swojego życia. Prawy i sprawiedliwy katolik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX