Chryja pod Radiem Maryja. "Bluźniercza prowokacja". "Donos" już wysłany do Zbigniewa Ziobry

"Prowokacja", "szydzenie z katolickich wartości i symboli" - tak Radio Maryja opisuje tzw. Chryję pod Radiem Maryja. A Ryszard Nowak złożył "donos mailem do prokuratora generalnego".
Zobacz wideo

Hasła o świeckim państwie, tęczowe flagi i maski z wizerunkiem o. Tadeusza Rydzyka - o proteście pod nazwą Chryja pod Radiem Maryja pisaliśmy w piątek. To druga edycja Chryi. Protest o mało nie został zablokowany, sąd jednak rozwiał wątpliwości

Chryja pod Radiem Maryja: bluźnierstwo, lewactwo

Formę manifestacji i głoszone hasła krytykuje Radio Maryja. Pisze o "bluźnierczej prowokacji" i "lewackiej hucpie". Prof. Bogusław Paź w rozmowie z radiem mówi o "ataku na o. Tadeusz Rydzyka", który "skutecznie broni porządku prawa naturalnego". 

Jak podało Radio Maryja, "sprawą zeszłorocznej manifestacji przed katolicką rozgłośnią od ponad roku zajmuje się toruńska prokuratura. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła poseł Anna Sobecka". W tym roku również pojawiło się zawiadomienie. Złożył je do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Ryszard Nowak skomentował:

Bardzo szybko wysłaliśmy donos mailem do Prokuratora Generalnego w sprawie wczorajszej Chryi. Wczoraj przed Radiem Maryja kobiety znieważyły o. Tadeusza Rydzyka wielokrotnie. Media to bardzo nagłośniły. Nie jest to nowa sytuacja, bo podobna miała miejsce rok temu. Jest to zaplanowana akcja wymierzona przeciwko o. Rydzykowi i Radiu Maryja, przeciwko Kościołowi. Musimy reagować.

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: