Jarosław Kaczyński w Pułtusku: Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę

- Nie dajcie się zwieść, oszukać, nie ma dziś patriotycznej alternatywy dla tej polityki, którą podjęliśmy - mówił Jarosław Kaczyński podczas patriotycznego pikniku PiS w Pułtusku. Prezes PiS przekonywał, że "Kościół jest atakowany w sposób niezwykle brutalny", w związku z czym "trzeba polskiej tradycji, polskiej duchowości, polskiej moralności bronić".

W sobotnie popołudnie w Pułtusku na Mazowszu Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało piknik patriotyczny z udziałem prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier Beaty Szydło. Po wystąpieniach czołowych polityków PiS odbędzie się koncert zespołu Bayer Full. 

Prezes PiS odniósł się do piątkowego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, szefa Liberte, który zapowiadając wykład Donalda Tuska ostro krytykował krytykował Kościół w Polsce. - Nie ma Polski bez Kościoła. Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który jest powszechnie znany. Nawet dla ludzi niewierzących. Kościoła trzeba bronić, to jest obowiązek patriotyczny - podkreślił Jarosław Kaczyński.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: