Jażdżewski przed Tuskiem mówił o pedofilii w Kościele. Prawica: obrzydliwe słowa w święto Maryi

- Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu - przekonywał w krótkim wystąpieniu poprzedzającym piątkowy wykład Tuska redaktor naczelny "Liberté" Leszek Jażdżewski. Jego przemówienie wywołało oburzenie prawicowych publicystów i części politycznych sojuszników szefa Rady Europejskiej.
Zobacz wideo

Zorganizowany z okazji święta Konstytucji 3 Maja wykład Donalda Tuska pt. "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach" poprzedziło krótkie wystąpienie Leszka Jażdżewskiego. To właśnie naczelny czasopisma „Liberté” zaprosił przewodniczącego Rady Europejskiej na wykład na Uniwersytecie Warszawskim.

Jażdżewski: polski Kościół zaparł się Chrystusa

- Ten kto szuka transcendencji i absolutu w Kościele, będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele, nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele, wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody - mówił Jażdżewski w emocjonalnym wystąpieniu.

Redaktor naczelny "Liberté" nie przebierał w słowach: Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry - stwierdził Jażdżewski.

Publiczność zgromadzona w Auditorium Maximum na przemówienie Jażdżewskiego zareagowała gromkimi brawami. Nie można tego jednak powiedzieć o Donaldzie Tusku, który choć występował bezpośrednio po naczelnym "Liberté"  pozostawał zdystansowany i nie odniósł się do jego słów. Podobne zmieszanie widać było na twarzach polityków takich jak Władysław Kosiniak-Kamysz czy Grzegorz Schetyna.

Oburzenie prawicowych publicystów

- Jeśli chodzi o treść, szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić coś równie obrzydliwego i głupiego. Mamy 3 maja, Święto Maryi Królowej Polski, święto jak wiadomo dla wielu Polaków niezwykle ważne. A człowiek w publicznym miejscu porównuje Kościół do tarzającej się w błocie świni. Ja bardzo rzadko używam mocnych słów, ale powiem, że to jest zachowanie szczeniackie i chamskie. Ktoś taki to jest człowiek, któremu nie należy podawać ręki - stwierdził Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".

Z kolei Piotr Semka "obnażył" przewrotną strategie Tuska:

- Tusk używa Jażdzewskiego dokładnie tak samo jak kiedyś spuszczał ze smyczy Palikota. Do gryzienia oponentów i mówienia rzeczy, których samemu nie chce mówić na głos - napisał publicysta na Twitterze.

W podobnym tonie wypowiedział się Filip Memches:

- To, co naprawdę miał do powiedzenia Donald Tusk, ale ze względów dyplomatycznych nie mógł tego powiedzieć, powiedział za niego jego "support" - Leszek Jażdżewski - napisał dziennikarz na Twitterze.

Oburzenia wystąpieniem Jażdżewskiego nie krył również ks. Daniel Wachowiak, który w twitterowym wpisie zadeklarował, że gdyby mógł zareagowałby na rzucane kalumnie oraz zadał dramatyczne retoryczne pytanie:

- Gdybym jako chrześcijanin przypadkowo brał udział w takim spotkaniu, wyszedłbym z niego a jeśli byłoby to możliwe, zareagowałbym na rzucane kalumnie. Czy obecny na poniższym spotkaniu ks. Sowa w jakikolwiek sposób obronił Kościół?

Antyklerykalizm Jażdżewskiego wywołał ból głowy nie tylko wśród prawicowych publicystów. Od przemówienia naczelnego "Liberté" zdystansował się również Paweł Zalewski.

- Pan Jażdżewski nie mówił w imieniu Donalda Tuska. Dla mnie istotne było to, co powiedział przewodniczący Rady Europejskiej. Problem podejścia części hierarchii Kościoła katolickiego do integracji europejskiej istnieje, ale to osobna kwestia. Najważniejsze dziś jest jednak, by Polaków łączyć, a to właśnie znalazło się w przemówieniu Donalda Tuska - powiedział w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (885)
Jażdżewski przed Tuskiem mówił o pedofilii w Kościele. Prawica: obrzydliwe
Zaloguj się
 • 1111pln

  Oceniono 269 razy 239

  I jeszcze jedno... 3 Maja w święto Konstytucji kościół niech milczy, bo to dzień jego hańby.

 • krynolinka

  Oceniono 235 razy 205

  To kiedy można mówić o negatywnych zjawiskach w kościele. Co i rusz jakieś święto albo rocznica. Nigdy pora nie jest odpowiednia. Jakie to wygodne podejście świętoszków.

 • Jan Kos

  Oceniono 169 razy 157

  A to Maryia nie wie o sodomii w kościele? Wszyscy widzą wszechobecną zgniliznę i kumanie się z PiSobolszewią.

 • kuba161048

  Oceniono 150 razy 140

  To wszystko i tak za mało.
  Ogrom draństwa w tej koloratkowej organizacji jest porażający.
  Chciwość, obłuda, zboczenia, oszustwa itd. to tylko część zasług tej bandy.

 • wo151

  Oceniono 142 razy 126

  "...Ktoś taki to jest człowiek, któremu nie należy podawać ręki - stwierdził Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". NIE ZNAM NIKOGO, KTO PODAŁBY RĘKĘ LISICKIEMU. Tego robić nie wypada.

 • kataryniarski

  Oceniono 133 razy 121

  Polska "prawica" jet zakłamana, zdegenerowana i coraz więcej wskazuje na to, że ZBOCZONA!

  Jażdżewski mówił o realnym problemie, nie wyimaginowanych świętach. Ale każda metoda widać jest dobra, by odsunąć temat na bok, a przy okazji cień podejrzeń...

 • karuzela65

  Oceniono 86 razy 84

  Brdzo mądre slowa o pedofilach w sutannach. Bardzo na czasie. A co doświeta Maryi; ilez tych świąt maryjnych? czy to jakas epidemia jest w Polsce? Kazdy chrześcijanin doskonale wie kiedy i w jaki sposob może oddać hołd Matce Jezusa Chrystusa więc takie ogłupianie narodu świętymi dniami to jest chore!!!! i tylko w Polsce!!! Nikt nikomu nie zabrania klepac zdrowaski 100 razy dziennie, ale zdrowy rozsądek chyba powinien nakazywać tym katolikom z pisu, że to nie pomaga. Wystarczy szczerze, bez nienawiści jeden raz z głębi serca i odniesie to większy skutek od pocierania obolałych kolan od klęczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX