Defilada w Warszawie. Andrzej Duda w wystąpieniu: Nie ukrywam, mamy wielkie ambicje

- Chcemy, żeby Polska była państwem stabilnym, chcemy, żeby Polska była państwem dobrze rozwiniętym - tak o "wielkich ambicjach" rządzących mówił przed defiladą w Warszawie prezydent Andrzej Duda. Wcześniej przemawiał z okazji Święta Konstytucji 3 maja.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda wziął udział odbywającej się w Warszawie defiladzie "Silni w sojuszach". Wisłostradą przeszło około dwóch tysięcy żołnierzy. Przedstawicielom polskich sił zbrojnych towarzyszyły służby mundurowe oraz wojskowi z innych państw NATO. Można też było zobaczyć ponad dwieście pojazdów wojskowych i około osiemdziesięciu samolotów.

W przemówieniu przed defiladą Duda podkreślał, że w wydarzeniu wezmą udział także żołnierze sojuszniczych państw, zarówno w ramach NATO, jak i Unii Europejskiej.  

Mówił też o ambicjach rządzących, które - jak ocenił - są wielkie. - Chcemy, żeby Polska była państwem stabilnym, chcemy, żeby Polska była państwem dobrze rozwiniętym, ale przede wszystkim właśnie chcemy, żeby Polska była państwem, w którym jest bezpiecznie i w którym obywatel czuje się bezpiecznie - powiedział prezydent.

Dodał, że rządzący chcą też, żeby polscy obywatele przebywający poza granicami kraju "czuli opiekę ze strony Polski i wiedzieli, że w razie czego Polska ich nie zawiedzie". - To jest kwintesencja silnego państwa. Takie państwa są szanowane nie tylko przez swoich obywateli, ale też przez sojuszników i wszystkich innych - mówił. - Kilka dni temu miałem zaszczyt odznaczyć i podziękować naszym żołnierzom, którzy kiedyś walczyli w obronie City Hall w Karbali. To ostatnia, a zarazem pierwsza po II wojnie światowej duża bitwa, w której brali udział nasi żołnierze. Żaden z nich nawet nie został ranny, tak świetnie byli przygotowani i tak dobrze dowodzeni. To jest właśnie współczesny polski żołnierz. Czego mu potrzeba? Potrzeba mu bardzo dobrego wyposażenia - mówił prezydent. Dodał, że modernizacja armii to "wielkie zadanie" na najbliższe lata. 

Andrzej Duda: Polacy wpłynęli na losy i ukształtowali dzisiejszy świat

Wcześniej Duda przemawiał na placu Zamkowym w Warszawie z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Powiedział, że w historii każdego narodu są takie momenty, które ukształtowały jego tożsamość, kulturę i mentalność. 

Podkreślił, że są takie narody, których losy wpłynęły na bieg historii świata i na kształtowanie się ustrojów w Europie i dodał, że takim narodem są Polacy, bo wpłynęli na jego losy i ukształtowali dzisiejszy świat. Powiedział, że uchwalenie Konstytucji 3 maja było "niezwykłym wydarzeniem w dziejach Polski i świata". Prezydent podkreślił, że była to druga na świecie, po amerykańskiej, nowoczesna konstytucja. Zaznaczył, że był to akt niezwykły, "świadectwo wielkiej mądrości, przenikliwości i wielkiego patriotyzmu ludzi, którzy wtedy tę konstytucję dla ratowania". Nazwał konstytucję "pomnikiem polskiej myśli prawniczej, demokratycznej i polskiego parlamentaryzmu."

Mówił także o mniej odległych rocznicach. Duda podkreślił także, że od 30 lat żyjemy w wolnej i niepodległej ojczyźnie. Przypomniał, że to dzięki Polakom został obalony mur berliński i żelazna kurtyna. Stwierdził, że pokojowe odrzucenie komunizmu w 1989 roku "było wielkim darem Polski dla krajów Europy Środkowej, które także zrzuciły sowieckie jarzmo".

Andrzej Duda odniósł się do opinii o potrzebie zmian w obecnej ustawie zasadniczej. Opowiedział się za wpisaniem do ewentualnej przyszłej konstytucji słów o członkostwie Polski w Unii Europejskiej i NATO.

Więcej o:
Komentarze (169)
Defilada w Warszawie. Andrzej Duda: Nie ukrywam, mamy wielkie ambicje
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 76 razy 68

  Znamy te wasze ambicje. Zawłaszczone stadniny . Zdewastowana armia. Przejęte lasy państwowe, które poszły pod topór. Sejm ,który zmienił się twierdzę warowną. Uroczystości zawłaszczone przez przez jedną partię. Pobite kobiety na marszu Niepodległości. Ponizeni prawnicy, niepełnosprawni , lekarze, nauczyciele...

 • falbor

  Oceniono 61 razy 59

  bardzo panu współczujemy p.prezydencie, tyle przygotowań, wydatków i pracy...
  a tu Tusk wpadł na 3h i nie tylko skradł show, ale i was wszystkich ośmieszył, hihihi :)))

 • kajman6

  Oceniono 66 razy 46

  Duda ty PRZESTĘPCO ! Ja za to chcę abyś kiedyś stanął przed Trybunałem Stanu , ty śmieciu.

 • banan125

  Oceniono 50 razy 42

  z PiSowską mentalnością to Polska nigdy NIE BĘDZIE krajem rozwiniętym, chyba że kretyństwa

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 46 razy 42

  Chcemy, żeby Polska była państwem stabilnym, chcemy, żeby Polska była państwem dobrze rozwiniętym...
  ----
  A to pewnie dlatego sracie na polska konstytucje, zarzynacie polska służbę zdrowia, płacicie nauczycielom jak sprzątaczkom a Misiewiczom jak Bankierom, zamieniliście polska kulturę na discopolo a narodowa telewizja wygląda jak Radio Maryja połączone z TV północnokoreańska?
  a na każdym kroku lgacie, kradniecie i znieważacie ludzi o innych poglądach niż wasze?

 • pysio62

  Oceniono 47 razy 41

  Jeszcze raz. Tusk to wybitny polityk, nieporownywalnie wiekszego formatu niz Kaczynski, Duda, Morawiecki i inni PIS-owcy razem wzieci. Tusk popelnial tez oczywiscie bledy, jego wielkim bledem bylo nierozliczenie tej tak zwanej IVRP, ale tego bledu juz sie nie powtorzy za kilka miesiecy. Tusk ma mocna pozycje za granica, i w EU. Kaczynski i PIS-owcy nic nie znacza, nie maja nic do powiedzenia za granica i w EU, i w praktyce przez wszystkich sa traktowani jak tredowaci w dawnych czasach.

 • wolak007

  Oceniono 35 razy 33

  Może przestępcy reżimowi zaczęliby najpierw od przestrzegania konstytucji?...

 • pysio62

  Oceniono 34 razy 30

  Jeszcze raz. Duda w praktyce nie ma zadnych szans na druga kadencje, to jest po prostu wstyd, ze taki osobnik jest "Prezydentem" Polski. A czy Duda zaluje swoich slow, kiedy jeszcze calkiem niedawno mowil o EU, ze to jakas wyimaiginowana wspolnota? Ktos napisal na Internecie: To jest klasyczny przypadek syndromu DDN - Dorosłe Dziecko Nauczycielki. Nieźle wykształcony, bo mamusia nauczycielka o to zadbała, ale bez własnego zdania, łatwo-sterowalne, pozbawione odwagi dziecko, bo mamusia nauczycielka nie pozwoliła dorosnąć. Dodac jeszcze mozna atorytarnego ojca wychowujacego syna w duchu fanatycznego, zasciankowego, chlopskiego katolicyzmu (ojciec Dudy jest z pochodzenia chlopem, zadna ujma, ale w tym konkretnym przypadku to byla tragiczna mieszanka). Nalezy zaznaczyc takze jeszcze, ze Duda przed ta swoja nieszczesna "prezydentura" nie byl w praktyce nigdy "szefem", nie rzadzil czyms, nie kierowal jakas instytucja, jakimis wiekszym zespolem ludzi, zawsze byl tylko podwladnym, wykonawca polecen i rozkazow, i to widac, slychac i czuc jak sie obserwuje poczynania tego osobnika.

 • naboru_watanabe

  Oceniono 37 razy 27

  Misiu prezydentopodobny - celami minimalnymi umowy społecznej zwanej instytucją państwa są między innymi;
  - bezpieczeństwo i stabilność
  -dobrobyt i rozwój

  Tak więc 'ambicje' pisiorstwa sa dosyć minimalistyczne, to jest was obowiązek.

  Zpomniałeś oać 'praworządność" ale czego spodziewać się po recydywiście konstytucyjnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX