Sondaż. Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska? Comebacku chciałoby tylko 34 proc. badanych

44 proc. badanych wskazało, że nie chce powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki - wynika z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej".
Zobacz wideo

3 maja szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosi wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Wykład Tuska zatytułowany jest "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Zapowiadał też, że będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia".

Obecność byłego premiera oczywiście wywołała falę spekulacji - czy padną jakieś deklaracje z jego strony na temat powrotu do Polski, starcie w wyborach prezydenckich w 2020 roku, czy też może włączy się w krajową politykę w inny sposób?

Zanim jednak miałoby to nastąpić, "Rzeczpospolita" postanowiła zapytać wprost: Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki?

W sondażu SW Research na to pytanie 34 proc. respondentów odpowiedziało, że Tusk powinien wrócić. 22 proc. nie ma zdania w tej sprawie, ale najwięcej, bo 44 proc., uważa, że Tusk nie powinien wracać.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (869)
Sondaż "Rzeczpospolitej". Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska do polityki? 44 proc. mówi "nie"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 146 razy 98

  Nie chcą, nie chcą... Ale jak przyjdzie co do czego, to Tusk wygra wybory z Dudą.
  Tak po prostu.

 • ochujek

  Oceniono 104 razy 72

  Tusk jest mądrzejszy niż do kupy ta cała PiSowska zbieranina. Boją się go i bardzo dobrze. Światowiec. Godnie reprezentuje Polskę w świecie. Nie pozostawi po sobie smrodu jak Wojtyła.

 • cezar85

  Oceniono 59 razy 39

  100% KAINczyńskiego nie chce powrotu Tuska

  bo wie, że to byłby koniec jego władzy

 • anonim_ka

  Oceniono 48 razy 36

  Donald Tusk nie jest moim ulubieńcem , ale mając w perspektywie kolejne lata rządów szaleńca z Żoliborza wraz z jego przygłupami,. wybiorę Donalda Wiem , że większość Polaków którym zależy na normalnym kraju , gdzie przestrzegane jest Prawo i Konstytucja również zagłosują na niego . Przekonamy się przy wyborach. :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX