Jacek Saryusz-Wolski zarzuca "manipulację swoim wywiadem". Dziennikarz odpowiedział na oskarżenia

- Czy chodzi o spowodowanie hejtu? - pyta Jacek Saryusz-Wolski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego. Polityk rozmawiał z dziennikarzem "Rzeczpospolitej". Gazeta cytuje jego słowa o tym, że Kaczyńscy wprowadzali Polskę do UE. Teraz Saryusz-Wolski ma zastrzeżenia.
Zobacz wideo

- Również bracia Kaczyńscy, jako architekci naszej drogi do niepodległości, wprowadzali Polskę do UE, będąc aktywnymi uczestnikami tego długiego procesu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jacek Saryusz-Wolski, kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pisaliśmy o tym w środę, a w czwartek 2 maja gazeta ukazała się drukiem. Saryusz-Wolski zgłasza jednak zastrzeżenia co do tego wywiadu. 

Jacek Saryusz-Wolski: Czy chodzi o spowodowanie hejtu?

"Manipulacja moim wywiadem. (...) Było 12 pisemnych pytań i odpowiedzi. Teraz 7 pytań, 1, 2, 4 ,5  zmienione, 6, 7 dodane, co zmienia sens wypowiedzi" - stwierdził polityk na Twitterze. Czwarte pytanie dotyczy właśnie Kaczyńskich i w "Rzeczpospolitej" brzmi: "A czy również bracia Kaczyńscy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej?".

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" zareagował na te słowa. "Panie Pośle,wybrał Pan taką formę rozmowy i oczywista była redakcja, bez wpływu na meritum. (...) Mógł Pan zadzwonić, napisać" - stwierdził Jacek Nizinkiewicz. 

Jacek Saryusz-Wolski miał jednak więcej zastrzeżeń: "Tytuł też zmanipulowany. Kolejne ich tweety brną jeszcze bardziej w manipulację tytułem. Chodzi o spowodowanie hejtu? To już nie jest dziennikarstwo. Takie to wysokie europejskie standardy i walka z mową nienawiści".

"Panie Pośle, z przykrością muszę przyznać, że po raz kolejny oszczędnie gospodaruje Pan prawdą. Proszę wziąć odpowiedzialność za własne słowa, a nie obarczać za nie innych odpowiedzialnością" - odpisał mu Nizinkiewicz.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: