Gowin chce zmian w konstytucji, bo "zionie luką". Wicepremier szczegółów nie podaje, ujawni wszystko 3 maja

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że zaproponuje zmiany w konstytucji. Jakie? To na razie tajemnica, ale na ujawnienie jego planów nie trzeba będzie długo czekać - ma to zrobić już 3 maja. W identyczny sposób swoje nieudane referendum ws. konstytucji zapowiedział przed dwoma laty prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił dzisiaj, że jego formacja chce wpisać do konstytucji obecność Polski w Unii Europejskiej, by nikt, nigdy, nie próbował doprowadzić do polexitu. O tę deklarację był pytany w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, a także lider Porozumienia wchodzącego wraz z PiS i Solidarną Polską w skład Zjednoczonej Prawicy, stwierdził, że sam pomysł Kosiniaka-Kamysza jest "śmiały", ale on sam zaproponuje własne rozwiązanie dotyczące konstytucji.

3 maja w Krakowie przedstawię propozycję, która pójdzie znacznie dalej niż to, co zaproponował lider PSL. Uregulowanie stosunków Polska-UE wymaga czegoś znacznie więcej niż tylko ogólnej deklaracji, którą sformułował lider PSL

- oznajmił Gowin, ale nie chciał podać szczegółów swoich pomysłów. Dodał przy tym jedynie, że w jego ocenie zmiany w konstytucji są niezbędne, a zaproponowane przez niego modyfikacje ustawy zasadniczej mogłyby spotkać się z aprobatą innych ugrupowań w Sejmie.

Wicepremier dodał jeszcze tylko: - Dzisiaj polska konstytucja zionie luką.

Nieudane referendum konsultacyjne prezydenta Andrzeja Dudy

Wygląda więc na to, że Jarosław Gowin 3 maja 2019 roku powtórzy w pewien sposób manewr, który dwa lata wcześniej, tego samego dnia, wykonał prezydent Andrzej Duda. Wtedy też prezydent ogłosił, że chce przeprowadzić referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji.

Wszystko miało otoczkę ubiegłorocznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bo referendum miało odbyć się właśnie w 2018 roku. Po kongresie, konsultacjach, w czerwcu 2018 roku prezydent wskazał 15 pytań, które miały być zadane w referendum, a później zawnioskował do Senatu o jego przeprowadzenie.

25 lipca 2018 roku senatorowie jednak odrzucili wniosek Andrzeja Dudy, a referendum konsultacyjne, zaplanowane na 10 i 11 listopada, ostatecznie się nie odbyło.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (126)
Jarosław Gowin zapowiada zmiany w konstytucji, 3 maja zaprezentuje założenia. "Dzisiaj polska konstytucja zionie luką"
Zaloguj się
 • maciek76

  Oceniono 50 razy 46

  Gowin zionie luką intelektualną, łapki zawsze za to złożone do modlitwy. Kabotyn.

 • piotraa81

  Oceniono 39 razy 35

  Ten człowiek nie ma honoru, na jego miejscu bym się publicznie nie pokazywał i nie wypowiadał...

 • wolak007

  Oceniono 31 razy 29

  Propozycja nr 1:
  "Przewodnią siłą społeczeństwa w budowie IV RP jest Prawo I Sprawiedliwość . Współdziałanie PIS, Zjednoczonej Prawicy i Kościoła Katolickiego stanowi podstawę Frontu Jedności Narodowej (FJN). FJN miał stanowić wspólną płaszczyznę działania organizacji społecznych i patriotycznego zespolenia wszystkich obywateli..."

 • manonfire

  Oceniono 32 razy 28

  Pewnie brakuje zapisu o przewodniej roli pewnej partii a zwłaszcza jej prezesa.

 • yosemitesam

  Oceniono 24 razy 22

  Pewnie będzie coś o słyszalności krzyku zarodków.

 • brods

  Oceniono 22 razy 20

  PISowskie szczury łapy precz od Konstytucji , gowin to takie kościelne gówienko ........

 • moppy

  Oceniono 22 razy 20

  To gowin zieje luką w mózgowiu !!

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 21 razy 17

  Ten Gowin miota się między własnym EGO,a ubikacją ministerialna - ma problemy z wypróżnieniem.

 • junk92508

  Oceniono 19 razy 15

  Art x. Ojcem Narodu jest dożywotnio Jarosław Kaczyński i może robić co chce bez żadnego trybu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX