Tusk opublikował film z okazji 15-lecia członkostwa Polski w UE. "Nigdy nie byliśmy rozczarowani"

Donald Tusk z okazji rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej opublikował na Twitterze film, w którym tłumaczy, jak ważne było to wydarzenie. - Nigdy nie byliśmy rozczarowani - puentuje szef Rady Europejskiej.
Zobacz wideo

"Dziś świętujemy 15-lecie poszerzenia UE. Dla nas w tamtych dniach Europa była prawdziwym symbolem wolności, wysokich standardów, dobrobytu, nowoczesności i bezpieczeństwa. Nigdy nie byliśmy rozczarowani" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Tym samym zdaniem puentuje film, który z okazji rocznicy zamieścił w mediach społecznościowych.

Donald Tusk z okazji 15-lecia Polski w UE. "Nie byliśmy rozczarowani"

- Dla Polski tak jak dla innych krajów regionu perspektywa wstąpienia do Unii Europejskiej oznaczała właściwy koniec II wojny światowej. Wtedy nikt nawet nie pomyślał o finansowych korzyściach płynących ze wstąpienia do Unii Europejskiej - mówi na nagraniu Tusk. Stawki były znacznie wyższe, dla środkowej i wschodniej Europy to było być albo nie być. Innymi słowy myśleliśmy o tym w kategoriach podstawowej ochrony i stabilności - dodaje były premier.

Również na Instagramie szef RE odniósł się do naszego 15-lecia we wspólnocie europejskiej. Na nagraniu Tusk pochwalił się pozytywką, którą dostał od polskich studentów podczas wizyty w Brukseli. Pozytywka wygrywa fragment "Ody do radości", hymnu Unii Europejskiej. - To najlepsza chwila, by na niej zagrać - mówi na filmie Tusk.

 

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: