Kibol w tramwaju w Bydgoszczy okładał po twarzy 72-latka. Brudziński: Troglodyta, kreatura

Joachim Brudziński odniósł się do drastycznego nagrania, na którym mężczyzna w bydgoskim tramwaju okłada po twarzy starszego mężczyznę. "Namierzamy kreaturę" - napisał szef MSWiA. Ostatecznie napastnik sam zgłosił się na policję.
Zobacz wideo

Do pobicia 72-letniego pasażera tramwaju w Bydgoszczy doszło w sobotę. 45-latek w bluzie jednego z klubów piłkarskich zaatakował starszego mężczyznę. Na nagraniach, które krążą w mediach społecznościowych widzimy, jak agresor bije bezbronnego 72-latka i wyzywa. Atak wywołał oburzenie, podobnie jak bierność pozostałych pasażerów. Do zdarzenia odniósł się nawet Joachim Brudziński. Szef MSWiA w odpowiedzi na wpis jednego z użytkowników Twittera napisał: "Namierzamy kreaturę".

Pobicie starszego mężczyzny w tramwaju w Bydgoszczy

Jak informuje podinsp. Monika Chlebicz z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, policjanci szybko wytypowali sprawcę, a prokurator podjął decyzję o ściganiu. "45-letni agresor, zapewne wiedząc, że policjanci za chwilę do niego dotrą, sam zgłosił się do komisariatu" - informuje podinsp. Chlebicz. 

45-latkowi postawiono zarzuty dokonania przestępstwa chuligańskiego naruszenia nietykalności cielesnej starszego mężczyzny i dobrowolnie poddał się karze. "Prokurator zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonego, orzekł także o nawiązce pieniężnej na rzecz starszego mężczyzny oraz wymierzył 45-latkowi karę grzywny. To zapewne ostudzi krewkiego agresora" - podaje policja. 

Po zatrzymaniu mężczyzny szef MSWiA znowu skomentował sprawę. "Troglodyta który przy bierności innych pasażerów, pobił starszego mężczyznę został zidentyfikowany i zatrzymany przez polską policję" - napisał na Twitterze.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: