Kaczyński nie chciał rozmawiać z niepełnosprawną przed kamerami. Ochojska pyta, co ma do ukrycia

Janina Ochojska zareagowała na rozmowę, którą Jarosław Kaczyński przeprowadził we wtorek z niepełnosprawną kobietą w Krakowie. - Lepiej, żebyśmy nie rozmawiali przed kamerami - powiedział prezes PiS, a Ochojska spytała, czego się boi.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński wraz z wicepremier Beatą Szydło i europosłem PiS Ryszardem Legutko odwiedził we wtorek Kraków, gdzie wzięli udział w spotkaniu wyborczym. Kameralną sytuację, w której znalazł się prezes PiS postanowiła wykorzystać jedna z uczestniczek spotkania. Chciała porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim na temat pomocy dla osób z niepełnosprawnościami. 

Jarosław Kaczyński o wsparciu dla niepełnosprawnych

Kobieta pytała o to, dlaczego dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla ich opiekunów rząd PiS do tej pory nie przygotował żadnej pomocy. Chciała wiedzieć, czy rząd ma w placach pakiety dla tej grupy społecznej. Jarosław Kaczyński tłumaczył, że plany są oraz bronił, że już teraz osoby te nie są pozostawione same sobie. Całą rozmowę można przeczytać tutaj>>>

Jarosław Kaczyński chciał szybko zakończyć rozmowę, nie chciał prowadzić jej pod okiem kamery, która nagrywała dyskusję. - Naprawdę, lepiej, żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. (...) Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło i z całą pewnością się zmieni, tylko jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać - podsumował prezes PiS.

Janina Ochojska: Panie Kaczyński, czemu chce pan ukryć rozmowy z niepełnosprawnymi?

Na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego zareagowała Janina Ochojska, kandydatka na europosłankę z ramienia Koalicji Obywatelskiej ("jedynka" na dolnośląsko-opolskiej liście). Zwróciła się do prezesa PiS za pośrednictwem Twittera, pytając go, dlaczego nie chce rozmawiać publicznie o osobach z niepełnosprawnościami. Zapewniła również, że jako eurodeputowana nie będzie unikać takich tematów i zrobi wszystko, aby pomóc tej grupie społecznej. 

Szanowny panie Kaczyński, czemu chce pan ukryć rozmowy z niepełnosprawnymi w mediach? Środowisko potrzebuje otwartych rozmów, banie się nas niczego nie zmieni. Chodzi o godność życia. Będę w Europarlamencie starała się o to, żeby ich został usłyszany

- napisała Janina Ochojska. 

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

GreenpeaceGreenpeace Fot. Gazeta.pl

Więcej o: