Okrągły stół oświaty. Joanna Kopcińska: Prawo i Sprawiedliwość nie dzieli, lecz łączy

- Gdyby nie rząd Mateusza Morawieckiego 15 tys. maturzystów musiałoby powtarzać rok, bo nie sklasyfikowano by ich. Zapobiegliśmy temu dzięki nowej ustawie - oświadczyła Joanna Kopcińska. Rzeczniczka prasowa rządu skomentowała też drugą debatę dot. edukacji, która odbywa się we wtorek w ramach tzw. "okrągłego stołu".
Zobacz wideo

- Ta pierwsza debata ogólnonarodowa, jak zmienić polską edukację, była bardzo dobrym spotkaniem. Była konieczna i niezbędna. Szkoda, że nie było na niej ZNP i pozostałych związków, które brały udział w proteście, bo zmieniać edukację trzeba w jak najszerszym gremium - mówiła w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki Kopcińska.

Kolejny okrągły stół 

Rzeczniczka rządu powiedziała, że w kolejnej debacie, która odbywa się we wtorek, wezmą udział nowi uczestnicy. Podobnie jak poprzednim razem udziału w "okrągłym stole" odmówiły Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. - Ponad 100 osób będzie uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu, będzie pięć podstolików - mówiła Kopcińska. - Wysłaliśmy zaproszenie do ZNP, Rzecznika Praw Obywatelskich, tych którzy dużo mówią w mediach - dodała.

Choć "okrągły stół" przez związkowców krytykowany był jako pozorowana próba osłabienia zawieszonego właśnie strajku, rzecznika rządu w "Sygnałach dnia" przekonywała, że organizując debatę "Prawo i Sprawiedliwość nie dzieli, lecz łączy".

Kopcińska krytykuje włoski protest ZNP

Rzeczniczka rządu odniosła się również do podjętego przez zrzeszonych w ZNP nauczycieli protestu włoskiego. Jak napisał ZNP na Facebooku strajk ten odbywa się według formuły "pracujemy tylko tyle, ile zobowiązują nas do tego przepisy prawa oświatowego i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu naszej pracy i co zapewnia nam pracodawca".

- To nie jest słuszny krok. Przez protest nauczycieli uczniowie mają zaległości, teraz trzeba nadrobić materiał - powiedziała Kopcińska, po czym dodała: - Gdyby nie skuteczność rządu Mateusza Morawieckiego ok. 15 tys. maturzystów nie mogłoby przystąpić do matury, bo nie sklasyfikowano by ich. Nowa ustawa temu zapobiegła i maturzyści nie muszą powtarzać roku - przekonywała.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (107)
Okrągły stół oświaty. Joanna Kopcińska: Prawo i Sprawiedliwość nie dzieli, lecz łączy
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 24 razy 24

  Jak zwykle, prawda ze znakiem ujemnym - rząd "bohatersko rozwiązał" problem, który sam stworzył.

 • anonim_ka

  Oceniono 22 razy 22

  Rozkoszna jest ta Kopcińska ! ! PiS nafajdał w reformy szkolnictwa śmierdzi jak przed wojną w dworcowym szalecie . A ta pindzia zachwyca się ... jak pięknie pachnie ! ! !

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 17 razy 17

  Ględzisz kobieto. Łączy łakomych na władzę, mamonę i zaszczyty. I tyle.

 • plateza

  Oceniono 16 razy 16

  Zomowiec uratował dziecko! Przestał kopać.

 • kukunapniu

  Oceniono 14 razy 14

  "Rzeczniczka rządu odniosła się również do podjętego przez zrzeszonych w ZNP nauczycieli protestu włoskiego. Jak napisał ZNP na Facebooku strajk ten odbywa się według formuły "pracujemy tylko tyle, ile zobowiązują nas do tego przepisy prawa oświatowego i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu naszej pracy i co zapewnia nam pracodawca".
  - To nie jest słuszny krok."

  Jak to czyżby rzad sugerował że nauczyciel powinien pracować więcej niż wynosi pensum?

 • owca888

  Oceniono 13 razy 13

  Nie łżyj Joaśka, bo by się przesuneło wszystko tak jak w '94. Nie wciskaj KITu, dobra?
  Pomyśleć, że to takie fajne imię - i teraz wstyd je nosić, tak samo jak broszki. Obciach.

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 13

  Kłamią rano, kłamią w południe, kłamią wieczorem

 • ajg62

  Oceniono 13 razy 13

  Łączy wszystkich idiotów i złodziei we wspólnej sprawie - jak okraść Polaków .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX