Waszczykowski o szefostwie UE: Jacyś lewacy, którzy opowiadają nam, jak mamy żyć

Witold Waszczykowski, były szef MSZ, nie przepada za Unią Europejską w obecnym kształcie i z jej aktualnymi decydentami, czemu dał wyraz w wywiadzie dla "Kultury Liberalnej". - Mamy jakichś lewaków, którzy opowiadają nam, jak mamy żyć w wielu aspektach życia - mówił, tłumacząc też, że unijne dotacje to po prostu rekompensaty za otwarcie rynku, a nie "nagrody".
Zobacz wideo

Były minister spraw zagranicznych, poseł PiS, a także kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego Witold Waszczykowski udzielił wywiadu "Kulturze Liberalnej". Polityk skupił się na swojej ocenie Unii Europejskiej i jej urzędników, którzy roszczą sobie prawa do "interpretacji" traktatów i przepisów.

My marzyliśmy o Unii zakładanej przez Schumana, Adenauera i innych. A dzisiaj mamy Verhofstadta, Junckera czy Timmermansa. Mamy jakichś lewaków, którzy opowiadają nam, jak mamy żyć w wielu aspektach życia

- mówił Waszczykowski. Dlatego też, jak wskazywał były szef MSZ, chce powrotu UE do "korzeni i normalności". Co się na to składa? Waszczykowski wyliczał, że to powrót do wspólnego rynku, swobodnego przepływu ludzi, towarów etc., a co za tym idzie - zerwania z protekcjonizmem, który reprezentować ma np. prezydent Francji Emmanuel Macron.

Waszczykowski o unijnych dopłatach: To nie nagroda, to rekompensata

Gdy Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej" dopytywał, czy w takim razie dopłaty dla rolników są "nienormalnością czy normalnością", Waszczykowski odparł, że "normalnością", a subwencje i dopłaty to nie są "żadne nagrody", a rekompensaty. - To przecież forma protekcjonizmu - dorzucił dziennikarz.

Nie, żaden protekcjonizm, ale normalny ekonomiczny mechanizm wyrównywania szans na rynku (...) Nie dostajemy tego. To nie jest nagroda, a rekompensata za otwarcie rynku. To jest powszechny mechanizm i dotyczy wszystkich państw, które nie sięgają pewnej średniej

- powiedział były szef MSZ. Dalej stwierdził, że pieniądze, które dzięki UE "przychodzą" do Polski, potem wracają na Zachód, ponieważ inwestycjami w infrastrukturę zajmują się właśnie zagraniczne konsorcja. Na tym Waszczykowski nie poprzestał, ponieważ, jak wyjaśniał, gdy chce się realizować projekty europejskie, trzeba mieć wkłady własne.

A skąd jest wkład własny? Z banków, jest to pożyczka, za którą trzeba zapłacić. Do tej pory większość banków była w rękach zachodnich. Czyli też zarabiały na naszym wkładzie, rzekomo wkładzie własnym, który uiszczaliśmy

- skwitował były szef MSZ.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (176)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Witold Waszczykowski o UE: Mamy jakichś lewaków
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 61 razy 55

  i pomyśleć że taki jełop był ministrem spraw zagranicznych mojego kraju... jak ci się UE nie podoba i niczemu nie służy to się wyprowadź do Mołdawii, na Ukrainę albo jeszcze lepiej do twojej mentalnej ojczyzny do Rosji

 • evergreen111

  Oceniono 43 razy 41

  Suski znowu zagrożony w walce o tytuł Największego Idioty PIS - Witold "Nie zabijajcie nas" Waszczykowski kontratakuje!

 • aniten_aniten

  Oceniono 35 razy 33

  Waszczu jest kretynem. Takim do kwadratu. Myślałem że jest POwską wtyką gdy zapraszał Komisję Wenecką do Polski ale nie, nie jest wtyką jest debilem-San Escobarem.

 • lodzermensz1

  Oceniono 31 razy 31

  Czyli najlepiej byśmy wyszli na tym, by się z Unii wypisać. Nie dostawalibyśmy tych "odszkodowań", ale zarabialibyśmy na cłach, nikt nie mówiłby nam jak mamy żyć i co robić, moglibyśmy swobodnie wprowadzać własny zamordyzm, ustanowić katolicyzm religią dominującą, znacjonalizować banki etc.
  Pan Waszczykowski powtarza całą propagandę, którą od lat sączą nam różne Korwiny, Brauny, Cejrowskie. Ta antyunijna propaganda, ze źródłami daleko za Bugiem, jest sączona przez Waszczykowskich, Jenotów i Pawłowiczowe. Wyziera spomiędzy zdań pisowskiej wierchuszki i pisowskich mediów. A później ci sami ludzie powiedzą nam, że Polexit to bzdura.
  Przy tej okazji pan Waszczykowski zwyczajnie łże. Wśród największych wykonawców wielkich inwestycji w Polsce, poza Strabagiem i Skanską są niemal wyłącznie polskie firmy. Które zresztą robią te budowy także na otwartych dla nich rynkach unijnych. Na tych "rekompensatach" dla rolników wyszliśmy tak, że z kraju, który miał deficyt produkcji rolnej, staliśmy się jednym z większych w Europie eksporterów żywności. A obecny kształt ustrojowy Unii, który Waszczykowskiemu i polexitowcom tak się nie podoba, wynika z Traktatów podpisanych przez Lecha Kaczyńskiego. I Waszczykowski doskonale o tym wie.

 • oszrany

  Oceniono 37 razy 31

  Jasne, wy chcielibyście gwałcić niepełnoletnie dziewczyny w agencjach. Taka macie wizje.

 • kabza1605

  Oceniono 30 razy 28

  Mamy też jakichś "prawaków" którzy nie dość , że mówią nam jak mamy żyć to jeszcze na niczym się nie znają, o niczym pojęcia nie mają i nic im się nie udaje.

 • konigin

  Oceniono 23 razy 23

  Ktos cie debilu sila w tej UE lewakow trzyma? Reformatorzy i zbawcy Europy z postsowieckiego demoluda. Cholera, ze wiekszosc krajow, ktore wtedy z mesjaszem narodow weszly do Unii ma normalnych politykow i przyzwoite zycie, tylko tych homo sovieticusow polsko-wegierskich zajmuje jakis ojczyzniany belkot i patriotyczne rozwolnienie.

 • atyczarownico

  Oceniono 23 razy 21

  Jacyś lewacy, którzy opowiadają nam, jak mamy żyć, a my przecież chcemy żyć tak jak na Białorusi, w ruskim syfie i pod światłym kierownictwem obrzydliwego karła Jarosława i przy pomocy tabunów zboczonych i uświęconych katabasów opuścimy tę zgniliznę europejską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX