Rzecznikowi Praw Obywatelskich odmówiono wstępu na "okrągły stół". Na drugą turę dostał zaproszenie

Premier Mateusz Morawiecki rozesłał zaproszenia na drugą turę "okrągłego stołu" edukacyjnego. Za pierwszym razem na rozmowy nie mogli dostać się przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, teraz rząd zdecydował się zaprosić biuro RPO.
Zobacz wideo

W ubiegły piątek odbyła się pierwsza odsłona "okrągłego stołu" edukacyjnego, który zorganizowała strona rządowa. Informowaliśmy wówczas, że udziału w rozmowach nie mogli wziąć przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich.

Do "okrągłego stołu" zaproszono m.in. przedstawicieli Rzecznika Praw Dziecka, Rady Dialogu Społecznego, Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców (organizacja Karoliny i Tomasza Elbanowskich), Rady Szkół Katolickich czy - jak się później okazało - Janusz Korwin-Mikke, reprezentujący zarówno rodziców, jak i Fundację Indywidualnego Kształcenia, której jest założycielem.

Przedstawicieli Adama Bodnara nie dostali zaproszenia do debaty. Jednak w związku z tym, że Biuro RPO otrzymuje wiele skarg związanych z edukacją, eksperci postanowili sami zgłosić się do udziału. Jak poinformował dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze RPO Mirosław Wróblewski, biuro otrzymało od Ministerstwa Edukacji odpowiedź odmowną.

MEN "dziękował za zainteresowanie sprawami polskiej szkoły i edukacji". "Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwu możliwości osobistego udziału w planowanym przedsięwzięciu" - napisało ministerstwo i zachęciło do śledzenia obrad w internecie.

Zaproszenie dopiero na drugą turę

Organizatorzy zdecydowali się jednak naprawić swój błąd. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział w rozmowie z TVN24, że premier wysłał w poniedziałek zaproszenia na dalszą część debaty, która odbędzie się we wtorek.

- Pan premier dzisiaj wysłał list do szefów klubów parlamentarnych, do przewodniczącego sejmowej komisji oświaty, przewodniczącego senackiej komisji oświaty i do Rzecznika Praw Obywatelskich z jednej strony mówiąc o tym, co w czasie pierwszego dnia spotkania przy okrągłym stole zostało omówione, jakie tematy zostały poruszone (...) i zapraszając do udziału w dalszej debacie - poinformował.

Więcej o:
Komentarze (43)
Rzecznikowi Praw Obywatelskich odmówiono wstępu na "okrągły stół". Na drugą turę dostał zaproszenie
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 22 razy 16

  Pełną odpowiedzialność za rozwalenie polskiego systemu edukacji ponoszą tylko i wyłącznie pisiory.
  Legitymizacja deformy szkolnictwa przez opozycję na bolszewicki wzór sprzed 1999 roku jest niedopuszczalna.

 • zgryz3

  Oceniono 15 razy 11

  Jeśli uczestnicy "okrągłego stołu" popierający strajki wiedzieli o chamskim niezaproszeniu RPO i nie trzasnęli drzwiami, to ebaut ich pies, nie chcę ich już znać. Rozsądni i przyzwoici ludzie nie podejmują żadnych rozmów z pisowatymi oszustami. Jeszcze, kuwa, nie rozumiecie, że mają was za śmieci, jeszcze nie widzicie tysięcy ich drobnych i większych kłamstw i pospolitych łajdactw? Sądzicie, że tym ulicznikom zależy na edukacji? W dupie mają was, wasze dzieci, edukację i Polskę. Kasa i władza - tylko to ich interesuje.

 • swru

  Oceniono 10 razy 10

  Te półmózgi Elba coś tam co 6-latki uważają za matołów też będą ?

 • brods

  Oceniono 7 razy 7

  panie Rzeczniku Praw Obywatelskich proszę olać śikiem prostym kłamczucha morawieckiego , to bydle obraża nas polaków.........

 • auruss

  Oceniono 7 razy 7

  1. O czym wy piszecie ? O "okrągłym stole"? Niczego takiego nie było - był, i owszem, genialny wynalazek Morawieckiego Matousza, czyli posadowiony na stadionie KWADRATOWY CYRK /circus - koło, przypominam/. Uczestniczenie w tej ad hoc wymyślonej chucpie to dyshonor, upadek moralny di poziomu PiS.
  2. Jeżeli dr Bodnar ma, a sądzę że ma, poczucie godności, to na drugą część tej chucpy, KWADRATOWEGO CYRKU, zaproszenia nie przyjmie. Ponadto: czasu swego miała miejsce obywatelska akcja w obronie godności właśnie zarówno osoby jak i urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Niech dr Bodnar ma na względzie również godność tych, którzy go poparli.
  3. Przypominam: z faszystami się nie dyskutuje...

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 13 razy 7

  MĄDRY CZŁOWIEK WŚRÓD JEŁOPÓW PISOWSKICH, TO PRZEGIĘCIE, ELBANOWSCY PADLI BY NA ZAWAŁ!

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 5

  Kolejne zwycięstwo moralne premiera. Kapnął się po czasie że bolszewickie metody są źle przyjmowane w cywilizowanym świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX