Najnowszy sondaż do Europarlamentu. PiS prowadzi, nad progiem także Wiosna i Konfederacja

Głosy na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby 40,2 procent wyborców, a na Koalicję Europejską - 37,7 procent - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przed Radio ZET i "Newsweek". Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze partia Wiosna Roberta Biedronia i Konfederacja pod przewodnictwem Janusza Korwin-Mikkego.
Zobacz wideo

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla portalu RadioZET.pl i "Newsweeka" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. W badaniu wzięło udział 1006 osób.

Sondaż wyborczy. PiS prowadzi, Wiosna i Konfederacja z euromandatami

Z sondażu wynika, że gdyby wybory do Europarlamentu odbyły się pod koniec kwietnia, to największym poparciem cieszyłoby się Prawo i Sprawiedliwość - oddanie głosów na partię rządzącą 40,25 procent badanych, Koalicja Europejska (PO, SLD, PSL, Nowoczesna, Zieloni) mogłaby się z kolei cieszyć poparciem 37,69 procent respondentów.

Na trzecim miejscu sondażu uplasowała się partia Wiosna Roberta Biedronia z poparciem na poziomie 10,97 procent. Pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyłaby także Konferencja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie dla tej partii zadeklarowało 5,6 procent ankietowanych.

Mandatów do Europarlamentu nie dostaliby z kolei przedstawiciele partii Kukiz'15 (3,72 procent) ani Lewicy Razem (1,3 procent).

Więcej o: