Najnowszy sondaż do Europarlamentu. PiS prowadzi, nad progiem także Wiosna i Konfederacja

Głosy na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby 40,2 procent wyborców, a na Koalicję Europejską - 37,7 procent - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przed Radio ZET i "Newsweek". Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze partia Wiosna Roberta Biedronia i Konfederacja pod przewodnictwem Janusza Korwin-Mikkego.
Zobacz wideo

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla portalu RadioZET.pl i "Newsweeka" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. W badaniu wzięło udział 1006 osób.

Sondaż wyborczy. PiS prowadzi, Wiosna i Konfederacja z euromandatami

Z sondażu wynika, że gdyby wybory do Europarlamentu odbyły się pod koniec kwietnia, to największym poparciem cieszyłoby się Prawo i Sprawiedliwość - oddanie głosów na partię rządzącą 40,25 procent badanych, Koalicja Europejska (PO, SLD, PSL, Nowoczesna, Zieloni) mogłaby się z kolei cieszyć poparciem 37,69 procent respondentów.

Na trzecim miejscu sondażu uplasowała się partia Wiosna Roberta Biedronia z poparciem na poziomie 10,97 procent. Pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyłaby także Konferencja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie dla tej partii zadeklarowało 5,6 procent ankietowanych.

Mandatów do Europarlamentu nie dostaliby z kolei przedstawiciele partii Kukiz'15 (3,72 procent) ani Lewicy Razem (1,3 procent).

Więcej o:
Komentarze (156)
Wybory do Europarlamentu 2019. PiS wciąż na prowadzeniu, nad progiem Konfederacja i Kukiz'15
Zaloguj się
 • taunus68

  Oceniono 42 razy 22

  Dziwny to kraj,Pis który bez przerwy straszy Europą,wyprowadza dumnie flagi UE teraz zap...la do tej lewackiej Europy mało sobie nóg nie połamie,efekt będzie taki jak zwykle z 30 mln uprawnionych do głosowania z 5 mln zagłosuje na pis i to wystarczy,15 mln nie pójdzie na wybory w ogóle bo powiedzą mamy to w doopie,ale potem będą płakać jak to zle w tym kraju i jakie złodzieje...

 • kataryniarski

  Oceniono 27 razy 11

  Spokojnie!

  Ponieważ wybory owe nie dotyczą pięciu set pluz, to Podkarpacie, Lubelszczyzna i Podlasie tak gminnie do urn nie uderzą (w końcu, ca ich to, ta jeułropa cala obchodzi?).

  I to może zdecydować.

 • rgfm

  Oceniono 11 razy 9

  Kurdupel i tak skończy w więzieniu. Nie jesienią, to wiosną. Zło i kłamstwo ma zawsze krótkie nogi... hitler stalin kaczyński

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 9

  RydzoSzmaty z Naziolami i Płaskoziemcami - 1%

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 28 razy 8

  NA RAZIE PISIE MENDY GŁUPI POLAKU W TRZY LATA ZADŁUŻYŁY CIĘ NA PONAD 50 MLD EURO, ALE TOBIE GŁUPKU ODPALIŁY 500+

 • marekzy

  Oceniono 15 razy 7

  No cóż widocznie musi być znowu jak w latach 80 żeby do tych pustych głów coś dotarło.. Trudno znowu będziemy przechodzić bolesne etapy reformy jak kiedyś....

 • remo29

  Oceniono 9 razy 7

  Sondaże-sraże. Dawać mi tu wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX