Kaczyński nie odpowiedział na zaproszenie Junckera. Czarnecki: "Ma całą Polskę na głowie"

Rok temu szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wysłał do Jarosława Kaczyńskiego zaproszenie na spotkanie. Prezes PiS nigdy mu nie odpowiedział. Dlaczego? Na to pytanie w programie "Rozmowa Piaseckiego" odpowiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz wideo

"Z Jarosławem Kaczyńskim nie było już (po 2005 roku - red.) sposobności do rozmów, choć poprosiłem go o spotkanie. Wysłałem specjalnego przedstawiciela, który rozmawiał z nim i jego najbliższymi współpracownikami przez cztery godziny" - mówił szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w ostatnim wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", zaznaczając, że szef Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie odpowiedział na jego zaproszenie. Dlaczego tak się stało? Gospodarz programu "Rozmowa Piaseckiego"  poprosił Ryszarda Czarneckiego o skomentowanie zachowania Jarosława Kaczyńskiego.

Dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie spotkał się z szefem Komisji Europejskiej? "Jest bardzo znaczący"

- Wiele osób chce się spotkać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, jest bardzo znaczący - powiedział Ryszard Czarnecki, zapytany o to, dlaczego prezes PiS nie chce się spotkać z szefem Komisji Europejskiej.

Polityk PiS zaznaczył, że przez ostatnie lata Jarosław Kaczyński nie odwiedzał Brukseli. Na pytanie o to, czy prezes PiS nie mógłby "wsiąść w samolot i polecieć do Brukseli", Czarnecki odpowiedział:  - Nie może przewodniczący Juncker wsiąść w samolot i polecieć do Warszawy? Tutaj możemy go tak ugościć, że będzie zachwycony".

Na uwagę o tym, że szef Komisji Europejskiej stoi wyżej w dyplomatycznym rankingu niż szef partii politycznej w Polsce, Ryszard Czarnecki odpowiedział, że szef KE spotyka się "z głowami państw, szefami rządów", a Jean-Claude Juncker wielokrotnie rozmawiał m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim i byłą premier Beatą Szydło. Dopytywany o to, czy Jarosław Kaczyński nie mógłby się spotkać z szefem Komisji Europejskiej, europoseł PiS odpowiedział: - Nie był w Brukseli. Ma całą Polskę na głowie, panie redaktorze.

* * *

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: