Wyszkowski zbiera na przeprosiny po przegranym procesie z Lechem Was. "Bardzo dzikuj, ale..."

Czonek kolegium Instytutu Pamici Narodowej Krzysztof Wyszkowski niedawno poprosi internautw o wsparcie finansowe dotyczce pokrycia kosztw publikacji przeprosin. Byy dziaacz opozycji z czasw PRL w grudniu ubiegego roku przegra proces z Lechem Was.
Zobacz wideo

Kilka dni temu Krzysztof Wyszkowski na swoim koncie na Twitterze poprosił o wsparcie finansowe, które ma zrekompensować mu koszty publikacji przeprosin dotyczących Lecha Wałęsy. Były opozycjonista podał też dotychczasową kwotę zbiórki.

Krzysztof Wyszkowski zbiera pieniądze na przeprosiny dla Lecha Wałęsy - do tej pory zebrał 225 złotych

26 kwietnia Wyszkowski zaapelował na swoim koncie na Twitterze o pomoc w zbiórce na publikacje przeprosin dotyczących swojej wypowiedzi na temat Lecha Wałęsy. Były opozycjonista musiał za to zapłacić około 12 tysięcy złotych. Po dwóch dniach podsumował dotychczasowe wpłaty - internauci na tę chwilę przelali Wyszkowskiemu 225 złotych.

Na początku grudnia ubiegłego roku Wyszkowski przegrał proces z Lechem Wałęsą. Sąd Apelacyjny w Gdasku nakazał członkowi kolegium IPN przeproszenie byłego prezydenta Polski. Wyszkowski miał przeprosić za stwierdzenie: "Wałęsa po dziewięciu latach ostatecznie przegrał proces o Bolka". Jak podaje TVN24 mężczyzna przez siedem dni miał publikować przeprosiny na swojej stronie internetowej oraz na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" i Radia Maryja. Wcześniej, w 2011 roku, Wyszkowski również został zobligowany do przeproszenia Wałęsy za nazwanie go tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Wtedy Wyszkowski nie wykonał tego wyroku. 

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed