Robert Biedroń do Kaczyńskiego i Schetyny: Idziemy po was, dopadniemy was

Podczas niedzielnej konferencji prasowej partii Wiosna Robert Biedroń ponowił zaproszenie do wspólnej debaty dla Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetynę. - Ten PO-PiS arogancji wobec Polek i Polaków, z którym mamy do czynienia, musi się skończyć - powiedział.
Zobacz wideo

W niedzielę Robert Biedroń urządził w Poznaniu konferencję prasową. Wybrał to miasto nieprzypadkowo - w sobotę odbyły się tam konwencje PiS i PO. Przewodniczących tych partii lider Wiosny zaprasza do wspólnej debaty. 

Biedroń: Dopadniemy was wcześniej czy później

Pierwszy raz Robert Biedroń zaproponował debatę Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie 24 kwietnia. Miałaby się ona odbyć 3 maja wieczorem, przed kamerami. Nadal jednak nie otrzymał odpowiedzi.

- Wiosna musi ścigać tych, którzy wydawali się do tej pory wielcy, niezatapialni, odważni, którzy aspirują do najwyższych funkcji w naszym państwie, a uciekają przed Wiosną, uciekają przed debatą - mówił lider partii podczas niedzielnej konferencji prasowej. - Idziemy po was, my was dopadniemy wcześniej czy później - żartował Robert Biedroń.

"PO-PiS arogancji musi się skończyć"

Jak powiedział lider Wiosny, Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna nie mogą dłużej chować głowy w piasek i "udawać, że są zainteresowani tylko sobą". - Jeden drugiego przezywa i obraża, a jeden bez drugiego nie może żyć - stwierdził Robert Biedroń.

- Ten PO-PiS arogancji wobec Polek i Polaków, z którym mamy do czynienia, musi się skończyć. Wcześniej czy później znajdziemy miejsce, gdzie Grzegorz Schetyna i Jarosław Kaczyński będą musieli spotkać się z Polkami i Polakami - dodał.

Biedroń o swoich pięciu decyzjach

Robert Biedroń odniósł się również do treści wczorajszych konwencji, m.in. do słów Mateusza Morawieckiego o ciastkach, które w Europie Wschodniej mają gorszą jakość niż w Europie Zachodniej. - To jest piaskownica. Z tą piaskownicą trzeba wreszcie skończyć - stwierdził lider Wiosny.

Przypomniał również pięć obietnic, które obiecuje zrealizować, kiedy tylko jego partia dojdzie do władzy. Wśród nich jest m.in. zlikwidowanie pomników postawionych przez rządy poprzednich kadencji, rozdział państwa od Kościoła i podwyżki dla zaniedbanych grup zawodowych takich jak nauczyciele czy pracownicy socjalni.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (276)
Robert Biedroń do Kaczyńskiego i Schetyny: Idziemy po was, dopadniemy was
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 50 razy 16

  Wydaje mi się, że Biedroniowi pomyliły się dwie rzeczy, a mianowicie taka pozytywna pewność siebie, poczucie własnej wartości, z arogancją i pychą. Gdy Biedroń był prezydentem Słupska, to do mnie trafiał. Sensowne wywiady, właśnie taka też pewność siebie, ale jednocześnie połączona w jakimś sensie z pewnym rodzajem skromności. Tym zjednywał sobie ludzi. Już kilka tygodni, miesięcy przed oficjalnym powstaniem partii zaczął się powoli zmieniać, a dziś jest po prostu nie do poznania. W głowie mam pytanie, który Biedroń jest prawdziwy? Ten sprzed powiedzmy 2lat, czy ten dzisiejszy? Arogancki, pełen pychy, obrażający innych ludzi, dzielący Polaków.

 • nietyp

  Oceniono 34 razy 14

  Chyba ten pan nie odróżnia pewności siebie... od arogancji. Bo słupki poparcia nie wskazują, aby on był w stanie iść po kogokolwiek...

 • polskirozlamacz

  Oceniono 40 razy 12

  Panie Biedroń. Po pierwsze, jeśli chce pan zaistnieć jakoś pozytywnie w tej naszej polityce, to niech pan zaoferuje coś innego niż polityczną połajankę, bo tej mamy aż nadmiar. Niech pan przypomni sobie w jaki sposób zdobył pan prezydenturę Słupska i spróbuje to ekstrapolować na skalę ogólnokrajową.
  Po drugie, nic do pana nie mam. Ale wyskoczył pan ze swoją partią akurat w najgorszym możliwym momencie. Gdy cała demokratyczna opozycja jednoczy się by odsunąć od władzy autorytarystów. Już jeden idealista - Zandberg nas urządził na 4 lata. Oby nie stało się to ponownie.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 12 razy 8

  Niech się Biedroń nie bawi w symetrystę. Polska jest wyraźnie dwudzielna: dzieli się na tych, którzy czytają książki i na tych, którzy je palą. Nie przepadam za Czarzastym, ale to mu się wyjątkowo udało.

 • my_kroolik

  Oceniono 35 razy 7

  Panie Biedroń, był taki kawał kiedyś: przychodzi baba do lekarza z żabą na głowie. Lekarz pyta: co pani jest, a żaba: panie doktorze, coś mi się do d... przykleiło.
  Nie widzi pan swojego podobieństwa do tej żaby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX