Wicepremier Włoch przyjechał do Pawła Kukiza. "Możemy być języczkiem u wagi"

- Podział na idee lewicowe i prawicowe jest nieaktualny, teraz jest podział po prostu na idee dobre i złe. Możemy być języczkiem u wagi - powiedział wicepremier Włoch Luigi di Maio podczas konwencji partii Kukiz '15.
Zobacz wideo

Podczas niedzielnej konwencji partii Kukiz '15 pojawiło się dwóch gości z zagranicy. Byli to Ivan Sincić, jeden z liderów organizacji Żywy Mur z Chorwacji oraz wicepremier Włoch Luigi di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd. 

Luigi di Maio: Możemy być języczkiem u wagi

Wicepremier Włoch pojawił na konwencji partii Pawła Kukiza, ponieważ ich partie polityczne mają podobne cele. - Zdecydowaliśmy, że idziemy tą drogą wspólnie. Wasza ustawa antykorupcyjna jest podobna do naszej. Naszym celem jest stworzenie grupy w PE, która nie będzie się koncentrowała się na ideologii, tylko będzie się zajmowała problemami obywateli - zapowiedział Luigi di Maio.

Jak dodał, "podział na idee lewicowe i prawicowe jest nieaktualny". - Teraz jest podział po prostu na idee dobre i złe. Możemy być języczkiem u wagi - czytamy słowa polityka, cytowane przez portal 300polityka.pl.

Wicepremier Włoch i Paweł Kukiz chcą stawiać na demokrację bezpośrednią

Jak zaznaczył Luigi di Maio, zebrani na konwencji politycy "chcą stawiać na demokrację bezpośrednią". 

- Gdyby Chiny miały takie proporcje parlamentarzystów jak my w Europie, to byłby im potrzebny stadion parlamentarzystów - żartował. - Już obcięliśmy wysokie emerytury parlamentarzystów i przystąpimy do cięcia ich płac. Idziemy w kierunku demokracji bezpośredniej. Sami jesteśmy wybierani przez platformy internetowe, tak wybieramy kandydatów i tematy, którymi się zajmujemy - stwierdził.

Paweł Kukiz: Polska w Europie, Europa dla Polski

Lider ruchu Kukiz '15 zapowiedział na konwencji, że będzie walczył o równe prawa i szanse dla wszystkich państw w Europie. - Komisja Europejska służy małżeństwu Macrona z Angelą Merkel, Europa nie może być tylko dla dwóch państw - podkreślił.

Jak dodał, walka Ruchu Pięciu Gwiazd we Włoszech "przeciw partiom dysponującym potężną siłą, pieniędzmi i swoimi mediami" trwała kilkanaście lat. - Stworzono ministerstwo demokracji bezpośredniej, Włochy stają się własnością Włochów a nie mafii. Wiatr mocno w oczy wieje, ale w Polsce też obywatele to zrozumieją, że Polska jest naszą własnością - dodał.

Paweł Kukiz zaprezentował również hasło wyborcze, z którym jego ugrupowanie będzie walczyć w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Brzmi ono "Polska w Europie, Europa dla Polski". Koalicjantami Kukiz '15 będą Marek Jurek, Demokracja bezpośrednia Pawła Tanajno oraz stowarzyszenie Stop bankowemu bezprawiu.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (82)
Wicepremier Włoch na konwencji Kukiz'15: Podział na lewicę i prawicę jest nieaktualny
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 49 razy 19

  KUKIZ NIE NABIERZESZ już ludzi na JOWy TY OSZUŚCIE.
  Nawprowadzałeś do SEJMU faszystów i dalej z nimi kombinujesz PiSi dupolizie.

 • kl0ss

  Oceniono 36 razy 14

  Z naziolami i faszystami w końcu Kukiz odnalazł siebie. Nareszcie zdał sobie sprawę z kim mu jest tak naprawdę po drodze.

 • wpac

  Oceniono 37 razy 11

  Heil Mussolini! Faszystów w Sejmie nie zapomnimy Pawełku. Idiotów też.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 10

  Mocne uderzenie w PiS. Czas żeby mafii się pozbyć..Szkoda tylko, że od trzech lat Pawełek kręci lody równo z pisiorami aż mu pistacje poczerwieniały.

 • falbor

  Oceniono 36 razy 10

  Jak to jest, że od jakiegoś czasu do Polski przyjeżdzają wyłacznie pacynki Putina, a poważni politycy nas omijają? Czekać tylko jak teraz PiS zaprosi Le Pen albo Farage!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 9 razy 9

  Zdaje się, że niedawno ta sama dziwna sponsorowana przez Putasa partyjka pertraktowała z PiSuarem?

 • 1111pln

  Oceniono 13 razy 9

  Katzapska koalicja w PE się powiększy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX