Sakiewicz zarzucił koalicji Korwin-Mikkego, że "jest nadzieją lewicy". "Pozwiemy go"

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza. Ten w artykule nazywał skrajnie prawicową Konfederację  "pseudonarodowcami" i napisał, że jest ona "nadzieją skrajnej lewicy".
Zobacz wideo

- Pozwiemy pana Sakiewicza do sądu. Pan Sakiewicz może sobie mówić co chce, opinie może sobie głosić. Natomiast nie ma prawa mówić rzeczy nieprawdziwych - powiedział Janusz Korwin-Mikke.  W rozmowie w kanale wRealu24.pl na Youtube.com komentował artykuł Sakiewicza na łamach "GP". - Trzeba odcedzić jego opinię od nieprawdziwych faktów. Sąd to oceni - dodał.

Korwin-Mikke stwierdził, że na temat Sakiewicza ma "od lat bardzo złą opinię" i nie mogę powiedzieć, żeby się polepszyła. Spekulował, że skrajnie prawicowa koalicja Konfederacja, do której należy jego partia, jest atakowana, ponieważ ma "bardzo dobre wyniki" w sondażach i "jest panika". W rzeczywistości średnia wyników Konfederacji to 3, 9 proc. i tylko w niektórych badaniach dobija do progu wyborczego. - My pokazujemy, jak PiS idzie na pasku "przedsiębiorstwa Holocaust" - powiedział, posługując antysemickim tropem. 

"Narodowcy nawiązujący do komunistyczno-narodowej ideologii Moczara"

Sakiewicz pisał w "GP", że "pseudonarodowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją liberalnej lewicy". Odnosił się do takich ruchów zarówno w USA, jak i w Polsce. "Odbiorą PiS-owi parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 roku rząd liberalno-lewicowy" - pisał o Konfederacji. 

Zdaniem Sakiewicza "dzisiaj to nowi narodowcy, w jakiejś mierze nawiązujący do komunistyczno-narodowej ideologii Mieczysława Moczara, stanowią największą szansę powrotu lewacko-liberalnej ekipy". Krytykuje on też poszczególnych polityków Konfederacji i negatywnie ocenia możliwość jej sojuszu z PiS-em. "Grzegorz Braun głoszący konieczność wprowadzenia monarchii czy Janusz Korwin-Mikke broniący Adolfa Hitlera: poziom absurdu i głupoty tych wypowiedzi jest tak straszny, że PiS wchodząc w alians z takimi politykami, straciłby większość elektoratu" - napisał.

Zobacz wideo
Więcej o: