Sakiewicz zarzucił koalicji Korwin-Mikkego, że "jest nadzieją lewicy". "Pozwiemy go"

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza. Ten w artykule nazywał skrajnie prawicową Konfederację  "pseudonarodowcami" i napisał, że jest ona "nadzieją skrajnej lewicy".
Zobacz wideo

- Pozwiemy pana Sakiewicza do sądu. Pan Sakiewicz może sobie mówić co chce, opinie może sobie głosić. Natomiast nie ma prawa mówić rzeczy nieprawdziwych - powiedział Janusz Korwin-Mikke.  W rozmowie w kanale wRealu24.pl na Youtube.com komentował artykuł Sakiewicza na łamach "GP". - Trzeba odcedzić jego opinię od nieprawdziwych faktów. Sąd to oceni - dodał.

Korwin-Mikke stwierdził, że na temat Sakiewicza ma "od lat bardzo złą opinię" i nie mogę powiedzieć, żeby się polepszyła. Spekulował, że skrajnie prawicowa koalicja Konfederacja, do której należy jego partia, jest atakowana, ponieważ ma "bardzo dobre wyniki" w sondażach i "jest panika". W rzeczywistości średnia wyników Konfederacji to 3, 9 proc. i tylko w niektórych badaniach dobija do progu wyborczego. - My pokazujemy, jak PiS idzie na pasku "przedsiębiorstwa Holocaust" - powiedział, posługując antysemickim tropem. 

"Narodowcy nawiązujący do komunistyczno-narodowej ideologii Moczara"

Sakiewicz pisał w "GP", że "pseudonarodowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją liberalnej lewicy". Odnosił się do takich ruchów zarówno w USA, jak i w Polsce. "Odbiorą PiS-owi parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 roku rząd liberalno-lewicowy" - pisał o Konfederacji. 

Zdaniem Sakiewicza "dzisiaj to nowi narodowcy, w jakiejś mierze nawiązujący do komunistyczno-narodowej ideologii Mieczysława Moczara, stanowią największą szansę powrotu lewacko-liberalnej ekipy". Krytykuje on też poszczególnych polityków Konfederacji i negatywnie ocenia możliwość jej sojuszu z PiS-em. "Grzegorz Braun głoszący konieczność wprowadzenia monarchii czy Janusz Korwin-Mikke broniący Adolfa Hitlera: poziom absurdu i głupoty tych wypowiedzi jest tak straszny, że PiS wchodząc w alians z takimi politykami, straciłby większość elektoratu" - napisał.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (114)
Korwin-Mikke chce pozwać Sakiewicza. Ten pisał o "pseudonarodowcach"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 56 razy 34

  Kłótnia dwóch wariatów. Ssakiewicz pisowski propagandysta, redaktor gp założonej przez spółkę srebrna. To taka dzisiejsza Trybuna Ludu. Korwin Mike czubek gloszacy dziwaczne teorie żeby zaistnieć w mediach.

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 11

  Dla JK-M porównanie go z lewicą, to gorsze niż cios nożem zadany przez córkę..:-)

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 20 razy 10

  Ależ się przepyszny spektakl szykuje: stary pajac i kabotyn vs. "redaktor" Sukiewicz, i będą się dwa bęcwały kopać i szarpać. Ale nie można dać się nabrać: Kornik Pippke robi to celowo, żeby przypomnieć społeczeństwu o tym, że on wciąż żyje i dalej smrodzi. Bo społeczeństwo już zaczęło zapominać o istnieniu tego starego pajaca z kolejnej brydżykowo-szachistycznej pseudopartyjki kanapowej i koterii pajaców i błaznów. Plankton polityczny osiadł już głęboko na dnie, i chce się wydostać znowu na górę. Za wszelką cenę, jak widać.

 • tom_aszek

  Oceniono 8 razy 8

  "może sobie mówić co chce, opinie może sobie głosić. Natomiast nie ma prawa mówić rzeczy nieprawdziwych"

  Aha, czyli opinię swoją wolno mieć, ale nie może się ona nie zgadzać z opinią samego JKM, bo inaczej przestaje być opinią, a staje się kłamstwem. :)

 • bert2407

  Oceniono 20 razy 8

  Będzie kiedyś takie powiedzenie tylko świnie oglądały tv republika i tego pisowskiego Goebbelsa

 • falbor

  Oceniono 20 razy 8

  No to się trochę nowogrodzki satrapcio musiał wystraszyć, skoro Sakiewicz pisze o Korwinie i Braunie, że to "nowi narodowcy, w jakiejś mierze nawiązujący do komunistyczno-narodowej ideologii Mieczysława Moczara" !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX