Sondaż: Polacy wypowiedzieli się na temat rządów PiS. Negatywną ocenę wystawiła ponad połowa

Wygląda na to, że sztandarowy program 500 plus, czy "piątka Kaczyńskiego" przestają robić wrażenie na Polakach. Ponad połowa pytanych źle oceniła trzy i pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.
Zobacz wideo

W roku wyborczym rząd Mateusza Morawieckiego zamierza przeznaczyć 42 mld złotych na sfinansowanie partyjnych obietnic. W "piątce" obok rozszerzonego programu 500 plus na pierwsze dziecko, znalazło się też "Jarkowe", czyli jednorazowa trzynasta emerytura. W pakiecie są też: likwidacja podatku PIT dla osób do 26 roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

Sondaż: ponad połowa pytanych źle ocenia rządy PiS

Mimo tych zabiegów, Polacy negatywnie ocenili trzy i pół roku rządów PiS. Z badania SW Research dla serwisu rp.pl wynika, że taką ocenę przedstawiło 56 proc. pytanych, z czego bardzo negatywnie o obecnej władzy wypowiedziało się 36 proc. respondentów. Pozytywy w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego dostrzegło 31 proc. Dla części biorących udział w badaniu odpowiedź nie była prosta: 13 proc. nie miało zdania.  

"Rz" przypomniała badanie SW Research sprzed roku, kiedy ankietowani uznali za najlepszy historii III RP rząd Donalda Tuska.

Badanie dla rp.pl przeprowadzono w dniach 24-25 kwietnia 2019 roku na próbie 800 osób.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: