Sondaż: Polacy wypowiedzieli się na temat rządów PiS. Negatywną ocenę wystawiła ponad połowa

Wygląda na to, że sztandarowy program 500 plus, czy "piątka Kaczyńskiego" przestają robić wrażenie na Polakach. Ponad połowa pytanych źle oceniła trzy i pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.
Zobacz wideo

W roku wyborczym rząd Mateusza Morawieckiego zamierza przeznaczyć 42 mld złotych na sfinansowanie partyjnych obietnic. W "piątce" obok rozszerzonego programu 500 plus na pierwsze dziecko, znalazło się też "Jarkowe", czyli jednorazowa trzynasta emerytura. W pakiecie są też: likwidacja podatku PIT dla osób do 26 roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

Sondaż: ponad połowa pytanych źle ocenia rządy PiS

Mimo tych zabiegów, Polacy negatywnie ocenili trzy i pół roku rządów PiS. Z badania SW Research dla serwisu rp.pl wynika, że taką ocenę przedstawiło 56 proc. pytanych, z czego bardzo negatywnie o obecnej władzy wypowiedziało się 36 proc. respondentów. Pozytywy w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego dostrzegło 31 proc. Dla części biorących udział w badaniu odpowiedź nie była prosta: 13 proc. nie miało zdania.  

"Rz" przypomniała badanie SW Research sprzed roku, kiedy ankietowani uznali za najlepszy historii III RP rząd Donalda Tuska.

Badanie dla rp.pl przeprowadzono w dniach 24-25 kwietnia 2019 roku na próbie 800 osób.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (451)
Sondaż: Polacy wypowiedzieli się na temat rządów PiS. Negatywną ocenę wystawiła ponad połowa
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 124 razy 104

  Wiele już widziałem, ale tak pazernej i chciwej ekipy prymitywnych, tępych i zakłamanych szkodników to jeszcze wolna Polska nie miała. Całkowity bezwstyd, żadnych zahamowań, zero wyobraźni - byle jak najszybciej się nachapać. Dno...
  Krzysztof Luft/twitter

 • pyss_na_pis

  Oceniono 91 razy 77

  Pozostaje jesienią ruszyć 4 litery i iść do wyborów, bo tylko 18,5% uprawnionych do głosowania zgotowała Polsce ten smutny okres rządów pisowskiej mafii, a pond połowa uprawnionych olała tamte wybory, tym samym przyczyniła się do tego bajzlu

 • robson15

  Oceniono 88 razy 76

  Szkoda tylko że tak późno niektórzy doszli to tego wniosku. Przecież przez te prawie cztery lata PIS narobił tyle szkód zarówno na niwie wewnętrznej jak i zagranicznej, że trzeba będzie lat by to naprawić. Nie oszukujmy to najgorszy, najbardziej pazerny, zakłamany rząd od 1989 roku.

 • bogucjusz

  Oceniono 84 razy 70

  PiS opanował jednak 3 działania do perfekcji: łganie, rozpieprzanie i złodziejstwo.

 • tomtg123

  Oceniono 70 razy 66

  Pamiętam jak za czasów PO minister Nowak nie zgłosił w oświadczeniu majątkowym zegarka za kilka tysięcy zł.
  Niezależna prokuratura zaczęła postępowanie sprawdzające to, a Nowak złozył dymisję.
  Pamiętam też jak za czasów PO w celi powiesił się znany przestępca, a minister sprawiedliwosci złożył wtedy dymisję.

  I dla porównania:

  Za czasów PiS minister Szyszko nie wpisał do oświadczenia majątkowego budynku wartego ponad pół miliona zł. I co ? I nic. Prokuratura (kierowana już przez Ziobrę) w ogóle nie zainteresowała się sprawą. Bo Szyszko był partyjny, a partia swoich nie rusza.

  Za czasów PiS prezesa partii PiS -Kaczyńskiego - oskarżono o oszustwo finansowe na kilka milionów zł. , osoba oskarżająca przedstawiła nagrania i dokumenty. I co ? I nic, prokuratura Ziobry tuszuje sprawę, a Kaczyńskiego nawet nie przesłuchano. Nic dziwnego - któż może być bardziej partyjny niż prezes , a partia (a może raczej mafia?) swoich nie rusza.

  Za czasów PiS na komisariacie we Wrocławiu policjanci zamordowali człowieka - Igora Stachowiaka (torturowali go paralizatorami, zmarł).
  Czy była jakaś dymisja, jeśli nie ministra sprawiedliwości Ziobry, to choćby wiceministra Zielińskiego, bezpośrednio odpowiedzialnego za działania policji (raczej chyba milicji...) ?
  Nie. Nic. Wiadomo - Ziobro i Zieliński są partyjni itd.

  Jak w PRLu.

  Generalnie to, co kiedyś bywało patologią, dziś jest normą działania państwa i to w makro-skali.

  To, co PO uważała u siebie za występek i piętnowałą, jest śmiesznym drobiazgiem w porównaniu do tego co robi dziś PiS i co dla PiSu jest po prostu normalne.

  Jak np. PiS zostaje złapany na dawaniu "pod stołem" ministrom rządu Szydło drugiej pensji, to wtedy PiS mówi "nam się to należy". I tyle.

  PiS to partia całkowitego, amoralnego bezwstydu.
  Bezwstyd w esencji.

  Za miesiąc wybory do europarlamentu, za pół roku do Sejmu. Zobaczymy jak Polacy ocenią to bezwstydne towarzystwo.

 • wagrz

  Oceniono 73 razy 57

  Naszemu drogiemu rządowi dedykuje pieśń "Przepijemy naszej babci domek mały" wdzięczny suweren.

 • tetradrachma

  Oceniono 44 razy 38

  Polacy, zrozumcie ta, rządząca Wami hołota, to badziewie, nie ma pomysłu ani, na Polske ani, na UE. Ona, proponuje aby "WRÓCIĆ" do tego co już było ! Oczywiście, z zachowaniem tego co nakradli i zdobytych przywilejów. Sami spie... do Unii, a Was zostawia z tym gównem, które zgotowali. Przkopia Mierzeję, która za 2 lata zamulą piaski pływowe. To ich rewolucyjne pomysły !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX