Korwin-Mikke podczas "okrągłego stołu": Jak nauczyciel będzie zły, to go wyrzucą na zbity pysk

Zabrakło miejsca dla przedstawiciela RPO, ale podczas obrad oświatowego "okrągłego stołu" swoje pięć minut miał Janusz Korwin-Mikke. Prezes KORWiN najpierw porównywał edukację do gastronomii, a potem na tej analogii oparł swoje rozwiązania dla oświaty. - Szkoły powinny się bać, nauczyciel powinien się bać, że jak będzie zły, to go wyrzucą na zbity pysk - mówił.
Zobacz wideo

Jak już informowaliśmy, MEN odmówiło przedstawicielowi Biura Rzecznika Praw Obywatelskich udziału w "okrągłym stole" o edukacji. Miejsce za to znalazło się dla małżeństwa Elbanowskich, a także Janusza Korwin-Mikkego.

Ten ostatni - co podkreślano podczas "okrągłego stołu" - występował na Stadionie Narodowym nie tylko jako rodzic i polityk, ale też jako fundator Fundacji Indywidualnego Kształcenia. Korwin-Mikke najpierw użył porównania oświaty do gastronomii i na jego podstawie podał remedium na bolączki nauczycieli i polskiego szkolnictwa.

Naprawa jest prosta: szkołą muszą rządzić rodzice, nie nauczyciele, nie politycy, nie urzędnicy, tylko rodzice. Przypomnijmy sobie, jak działała gastronomia za komuny. Beznadziejnie. Co zrobiono? Czy powołano Ministerstwo Aprowizacji Narodowej, czy powołano Kartę Pracy Kucharza? Czy ktokolwiek kontrolował menu? Nie, nikt tego nie robił i dlatego mamy dobrą gastronomię. Bo powstawały tysiące nowych restauracji i tysiące bankrutowały

- mówił Korwin-Mikke, później wskazując, że analogicznie powinno być w edukacji.

"Okrągły stół". Korwin-Mikke: Szkoły muszą bankrutować. Muszą się bać

Jeżeli nie bankrutują złe szkoły, nie może być dobrego szkolnictwa. Bankructwo jest oczyszczeniem ze złych elementów. Szkoły muszą być prywatne całkowicie i właściciele powinni się bać, że zbankrutują, a nauczyciel powinien się bać, że jak będzie zły, to go wyrzucą na zbity pysk

- skwitował prezes partii KORWiN. Jednocześnie zaproponował, by wprowadzony został bon edukacyjny, który otrzymywaliby rodzice i płaciliby nim za szkołę.

W ten sposób - wyjaśniał - rodzice kontrolowaliby system, mając możliwość przeniesienia dziecka ze szkoły, która ich zdaniem źle edukuje. - Właściciel (szkoły - red.) będzie się bał, że szkoła zbankrutuje. Szkoła ma się bać - podsumował.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (790)
Korwin-Mikke podczas "okrągłego stołu": Nauczyciel będzie zły, to go wyrzucą na zbity pysk
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 182 razy 126

  Ciekawe dlaczego posła nie można za głoszenie głupot wywalić z parlamentu czy to krajowego czy europejskiego. Jeśli by taka zasada obowiązywała Korwin dawno by na zielonej siedział

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 103 razy 85

  Korwin " za kradzież odrąbanie ręki "
  Kilka chwil później
  Córka Korwina skazana za kradzież
  Dziennikarz: " Co teraz z ręką Pana córki "
  Korwin " No.... ale przecież takie prawo nie obowiązuje ..."

  JKM w całej okazałości ....

 • puuchatek

  Oceniono 116 razy 76

  Wielki i Nieomylny JKM, Pierwszy Tego Imienia, Ekspert w Każdej Dziedzinie, Mędrzec Jakich Mało, Znający Się na Wszystkim, Nieomylny w Każdej Sprawie, Ten, który Nie Musi Myśleć, bo Wie.

 • dziadekjam

  Oceniono 71 razy 51

  "Szkoły powinny się bać, nauczyciel powinien się bać, że jak będzie zły, to go wyrzucą na zbity pysk - mówił."
  ================
  Analogicznie powinno być w polityce. Może pan Janusz K-M by już dupy nie truł, a tak to się ślizga jak goowno po laksigenie..:-)

 • raczek41

  Oceniono 64 razy 46

  A co zrobić z nieodpowiedzialnym rodzicem? Też ma się bać? Czy szkoła ma opierać się na strachu? Brak słów. Totalitaryzm opiera się na strachu i chyba niejaki Korwin chce zmierzać właśnie w tę stronę. Współczuję temu człowiekowi i jego rodzinie.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 60 razy 40

  Jeśli masz 77 lat i jesteś idolem 12-14 latków ..... to znaczy że trzeba szykować dla ciebie kaftan z rączkami zawiązywanymi z tyłu...

 • swru

  Oceniono 44 razy 36

  Już wprost mówią, że chcą państwa totalitarnego, gdzie zaszczuci ludzie boją się własnego cienia. Ma rządzić strach, ludzie mają być zaszczuci, tego chciała SOlidarność ? prawda, obecna właśnie tego chce. Polska staje się krajem psychokatoli, nazistów i faszystów. Czy ludzie tego nie widzą , że Adolfek przy firerze z Nowogrodzkiej to sympatyczny człowiek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX