Na tydzień przed defiladą MON nie wie, ile będzie kosztowała. "Nadal prowadzone są ustalenia"

3 maja na Wisłostradzie w Warszawie ma odbyć się organizowana przez MON wielka defilada pod hasłem "Silni w sojuszach". Chociaż do wydarzenia pozostał tydzień, resort nadal nie jest w stanie podać precyzyjnych danych dotyczących kosztów organizacji defilady. "Nadal prowadzone są ustalenia dotyczące kwestii organizacyjnych" - informuje ministerstwo.
Zobacz wideo

"Tegoroczna defilada 'Silni w sojuszach', którą organizujemy w Święto Trzeciego Maja, z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO i 15. przystąpienia do Unii Europejskiej, jest niezwykła i wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków" - tak o organizacji defilady na warszawskiej Wisłostradzie czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na defiladzie mają pojawić się m.in. żołnierze Wojska Polskiego, sojusznicy z NATO, strażacy, policjanci, strażnicy graniczni. Zaprezentowane zostaną np. czołgi, wyrzutnie rakietowe, Rosomaki, myśliwce F-16.

Z pytaniem o koszty organizacji wydarzenia zwrócił się do Ministerstwa Obrony Narodowej kilka dni temu Maciej Miłosz z "Dziennika Gazety Prawnej". Odpowiedzią od urzędników podzielił się na Twitterze; resort nie był w stanie przedstawić dokładnej kwoty.

Redakcja Gazeta.pl również wystosowała pytania w tej sprawie. Odpowiedź przyszła w piątek, a więc dokładnie tydzień przed samą defiladą. I w naszym przypadku nie udało się uzyskać szczegółowych informacji.

W przygotowanie defilady "Silni w sojuszach" zaangażowanych jest wiele jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej i instytucji państwowych. W chwili obecnej nie [jest] możliwe przedstawienie precyzyjnych danych dotyczących kosztów planowanej na 3 maja 2019 roku defilady, ponieważ nadal prowadzone są ustalenia dotyczące kwestii organizacyjnych wydarzenia

- czytamy w oświadczeniu przesłanym redakcji Gazeta.pl przez wydział prasowy Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej.

Przedstawiciele resortu dodają, że w defiladzie weźmie udział blisko 2 tys. osób, a ulicami stolicy przejedzie 200 pojazdów.

Zobacz wideo
Więcej o: