Paweł Kukiz o nocnych głosowaniach w Sejmie: "To nienormalne. Ktoś w końcu dostanie wylewu albo zawału "

Paweł Kukiz podsumował ostatnie nocne posiedzenie Sejmu. Według posła takie praktyki są "nienormalne", a nawet mogą stanowić zagrożenie dla obradujących polityków.
Zobacz wideo

Paweł Kukiz w rozmowie z dziennikarzami Radia Plus przyznał, że planowanie harmonogramu obrad Sejmu na godziny wieczorne nie jest naturalne, a na dodatek uniemożliwia wyborcom śledzenie przebiegu posiedzenia. Wypowiedz posła cytuje portal 300polityka.pl.

W nocy z 25 na 26 kwietnia w Sejmie do późnych godzin nocnych trwały debaty nad m.in. zmianami w ustawie o Sądzie Najwyższym. Posłowie, mimo wcześniejszych zmian w harmonogramie, przystąpili do II i III czytania dziewiątej nowelizacji tej ustawy. Pierwsze czytania rozpoczęły się jednak dopiero po godzinie 21:30. O godzinie 1:30 odbyło się z kolei głosowanie dotyczące wniosku o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

Paweł Kukiz: Ktoś dostanie wylewu albo zawału w trakcie nocnej posiadówki

Paweł Kukiz ocenił, że ten sposób obradowania nie jest dobry ani dla posłów, ani dla wyborców. - Jeżeli być może ochłoną ci, którzy takie decyzje podejmują o tej porze procedowania. Jak ktoś dostanie wylewu albo zawału w trakcie takiej nocnej posiadówki, to może ci, którzy to organizują, ochłoną. To dla mnie nienormalne. To nawet niepoważne traktowanie wyborców, bo jest inna percepcja w środku nocy, no chyba że ktoś prowadzi hulaszczy, nocny tryb życia i się przyzwyczaił - powiedział. 

Powszechnie wiadomo, że specyficzne godziny pracy Sejmu są ustawiane dla wygody Jarosława Kaczyńskiego, który nie słynie z hulaszczego trybu życia, aczkolwiek lubi spać do późna.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (53)
Paweł Kukiz o nocnych głosowaniach w Sejmie: "To nienormalne. Ktoś w końcu dostanie wylewu albo zawału"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 17 razy 17

  "To nienormalne. Ktoś w końcu dostanie wylewu albo zawału "

  Sami wiecie kto, powinien dostać :)

 • tomtg123

  Oceniono 18 razy 16

  No sorry, ale PiS nie mógł dopuścić by debata o pani Zalewskiej odbywała w dzień, bo ludzie by to oglądali - nie dość, że zaszkodziłoby to PiSowi, to w dodatku na sam widok tej pani wielu Polaków mogłoby dostać wylewu albo zawału...
  W trosce o nerwy i zdrowie Polaków pani minister Anna Zalewska została ukryta przed Polakami, dla dobra Polaków "dokonania" pani Zalewskiej były omawiane pod osłoną nocy, a już za chwilę pani Zalewska zostanie wyekspediowana przez PiS do Brukseli, gdzie w miesiąc zarobi tyle, ile nauczyciel zarabia w 1,5 roku...
  I to będzie dobra zmiana. Doskonała.
  Doskonała dla Zalewskiej.

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 15

  Olać to, że prawo jest robione pod jedną partię. Ważne żeby się panu posłowi tyłeczek wyspał?

 • antipatico

  Oceniono 14 razy 14

  Panie Kukiz, zawału to dostaje polska demokracja. I Pan w tym pomaga.

 • wikal

  Oceniono 15 razy 11

  Trzy lata pan Kukuz popierał tę hucpę i łajdactwo i nagle źle się poczuł? No cóż panie pewnej profesji pracują nocą. A niestety ten parlament uprawia polityczną prostytucję od 4 lat. Chyba zdziwienie jest spóźnione.

 • droch

  Oceniono 10 razy 10

  A Partia na to: Jeśli to będzie ktoś z opozycji, to sobie sam zasłuży. Jeśli z rządu, to będzie zamach!

 • antropoid

  Oceniono 11 razy 9

  Jak się do władzy dostaną męty i szumowiny, to zrobią wszystko, żeby swoje ciemne pomysły usankcjonować. Te obecne męty, gdyby miały czym, latałyby potajemnie w kosmos - i tam przepychały projekty swoich specustaw "dla Polski".

 • norik

  Oceniono 8 razy 8

  O jej, przewodniczącemu KuPiS'15 zmartwił się, że harmonogram głosowań uniemożliwia wyborcom śledzenie przebiegu posiedzenia. Od początku PiS odpowiednio ustawia harmonogram głosowań i ogólnie ogranicza ilość debat, a ten biedaczek dopiero teraz załapał?
  Obawiam się, że nie. Mam wrażenie, że qur.a próbuje udawać dziewicę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX