Macierewicz nazwał strajk "próbą ataku na państwo polskie". Kierownictwo ZNP porównał do komunistów

- Próba ataku na państwo polskie, próba zasłaniania się uczniami, czynienia tarczy z uczniów, z młodzieży w walce z państwem, to coś zupełnie niebywałego, coś, czego nigdy w przeszłości nie było i mam głęboką nadzieję, że nigdy więcej się nie powtórzy - tak o strajku nauczycieli mówił w felietonie dla telewizji Trwam były szef MON Antoni Macierewicz.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił w czwartek, że od soboty zawiesza trwający od 8 kwietnia strajk.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz podkreślił, będzie to zawieszenie, a nie zakończenie strajku. Dodał, że związek daje rządowi "czas do września" na przyjęcie propozycji związkowców. W innym wypadku zapowiedział "nowy etap protestu" od przyszłego roku szkolnego. Sławomir Broniarz podkreślił, że ZNP nie rezygnuje z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia.

Zawieszenie strajku skomentował w felietonie dla telewizji Trwam były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Stwierdził, że Związek Nauczycielstwa Polskiego "był jedną z najważniejszych w naszych dziejach formacją zawodową nauczycieli".

 

- Ma za sobą olbrzymie zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreślił, dodając, że nauczyciele "podtrzymywali pamięć o Polsce, podtrzymywali ducha narodowego, kształtowali kolejne pokolenia mimo działań zaborców, mimo działań antynarodowych".

Ci nauczyciele, których jeszcze moje pokolenie pamięta, którzy potrafili przeciwstawić się komunizmowi, którzy potrafili przeciwstawić się demoralizacji moralnej, ale także atakowi na polskość, na formację niepodległościową, Kościół katolicki, na to wszystko, co jest dla Polski i dla polskości najważniejsze, ci sami nauczyciele, czy też kierownictwo, bo mówimy tylko i wyłącznie o kierownictwie ZNP, stali się jakby przedłużeniem czasów komunistycznych, przedłużeniem działań wymierzonych w polskość

- powiedział Antoni Macierewicz.

- Próba ataku na państwo polskie, próba zasłaniania się uczniami, czynienia tarczy z uczniów, z młodzieży w walce z państwem, to coś zupełnie niebywałego, coś, czego nigdy w przeszłości nie było i mam głęboką nadzieję, że nigdy więcej się nie powtórzy - dodał, odnosząc się do trwającego jeszcze strajku nauczycieli.

W piątek w Agorze odbędzie się charytatywny koncert Waldemara Malickiego - cały dochód będzie przeznaczony na Fundusz Strajkowy dla nauczycieli.

Więcej o:
Komentarze (230)
Antoni Macierewicz o strajku: Kierownictwo ZNP to przedłużenie czasów komunistycznych
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 37 razy 31

  NAUCZYCIELE ZACHOWALI SWOJĄ GODNOŚĆ !!!!!
  W przeciwieństwie do pisowskich "liderów".

 • pi.mi

  Oceniono 30 razy 28

  Antek zapomniał jak sam latał i ogłaszał się jako wyznawca Che Guevary..
  Teraz wychodzi na jaw, że w stanie wojennym - podobnie jak prezesiny - żadna służba go nie ścigała.
  Tacy to byli bojownicy o wolność i demokrację.
  Jeden zakompleksiony maminsynek kochający inaczej, drugi mitoman - trockista w chińskim wydaniu.

 • stachud

  Oceniono 32 razy 24

  Z tego widać że Antoni raczej nie miał wcześniej kontaktów z nauczycielami.

 • nanabun

  Oceniono 25 razy 23

  Ruski agent, w pogańskiej telewizji, śmie bredzić o ataku na polskość. Żałosne.

 • dzika qna

  Oceniono 24 razy 20

  Ciekawe, że mówi to rosyjski szpion.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 20

  Smoleńsk się skończył więc Antek szuka bardzo pilnie wroga

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX