Ustawa maturalna przeg這sowana w tempie ekspresowym. Pos這wie PiS bili brawo

W 鈔od dowiedzieli鄉y si, 瞠 rz康 ma przygotowan ustaw, kt鏎a pozwoli maturzystom przyst徙i do egzaminu dojrza這軼i. W czwartek zosta豉 ju przeg這sowana w Sejmie.
Zobacz wideo

Strajk nauczycieli zagrażał zbliżającym się maturom. Pomimo że ZNP zarekomendował szko這m klasyfikowanie do matury uczniów, którzy nie mieli jeszcze wystawionych ocen, wielu strajkujących nie chciało tego robić. Rz康 opracował plan awaryjny, który w czwartek został przegłosowany w Sejmie.

Ustawa maturalna. 235 posłów było za jej wprowadzeniem

Planem awaryjnym była ustawa maturalna. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że rząd przygotował projekt ustawy, która ma wprowadzić w prawie oświatowym zmiany, pozwalające licealistom przystąpić do matury, pomimo trwania strajku nauczycieli.

W czwartek Sejm przegłosował ustawę. 235 posłów zagłosowało za jej wprowadzeniem, a 168 - przeciw. Po ogłoszeniu wyniku na sali rozległy się gromkie brawa, a niektórzy posłowie PiS wstali. - Matury się odbędą. Dzisiejsza ustawa stanowi dodatkowe zabezpieczenie - powiedział Mateusz Morawiecki. Wcześniej premier zaznaczył, że rozmawiał o ustawie z Andrzejem Dudą i jest niemal pewny, że prezydent ją podpisze.

Dyrektorzy będą mogli klasyfikować

Głównym założeniem ustawy maturalnej jest pozwolenie dyrektorom szkół klasyfikować uczniów do matury w wyjątkowych sytuacjach. To alternatywa dla szkół, w których rady pedagogiczne nie przeprowadziłyby klasyfikacji. Decyzję, zamiast nauczycieli, mógłby podjąć dyrektor.

- W przypadku, gdy dyrektor nie dokona klasyfikacji lub nie wyznaczy nauczyciela to wójt lub burmistrz wyznacza takiego nauczyciela. Nowelizacja przewiduje przeprowadzenie klasyfikacji po 26 kwietnia, po upływie terminu klasyfikacji - powiedział podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk. 

Tymczasem nauczyciele ogłosili, że zawieszają strajk od 27 kwietnia od godz. 6.00.

***

W piątek w Agorze odbędzie się charytatywny koncert Waldemara Malickiego - cały dochód będzie przeznaczony na Fundusz Strajkowy dla nauczycieli.

***

Wi璚ej o:
Komentarze (149)
Ustawa maturalna przeg這sowana w tempie ekspresowym. Pos這wie PiS bili brawo
Zaloguj si
 • wikal

  Oceniono 50 razy 40

  Budowa Republiki Debili rozpocz皻a na dobre. Ku uciesze rz康z帷ych nami t瘼ak闚 i popieraj帷ej ich ciemnoty. W鎩t da matur naszej m這dzie篡. A prace sprawdz Suski z Tarczy雟kim, pomog im Paw這wicz, K瘼a, Kuchci雟ki, mo瞠 nawet stolarz-tapicer Bonkowski na chwil z senatu si urwie. Dziki kraj, mafijna w豉dza. M這dzi, pakujcie si, bo tutaj pisowska maszynka do g這sowania jutro zarz康zi chodzenie dup do przodu. Gowin zag這suje cho z obrzydzeniem, a czo這wy klaun pisu Cyma雟ki pomacha 豉pkami, mrugnie oczkiem i jak zawsze stanie w rozkroku.

 • wulfen

  Oceniono 41 razy 31

  Bardzo zachowawcza ustawa. Dlaczego nie wprowadzi ustawy nadaj帷ej wszystkim maturzystom tytu造 doktorskie? Albo ustawowo zdelegalizowa zaw鏚 nauczyciela, ani to przydatne, ani dobrze p豉tne, tylko protestuje i sprawia k這poty. A wykszta販enie jest przereklamowane, wystarczy spojrze na b造skotliwe kariery naszych polityk闚

 • balubalu1

  Oceniono 42 razy 30

  na miejscu tej nieprawej i niesprawiedliwej partii od razu uchwali豚ym ustaw,瞠 maturzy軼i ju zdali matur.Wszyscy . I to by豚y kolejny sukces tej zak豉manej z這dziejskiej bandy. tak jak 1:27..

 • 1627cd1410

  Oceniono 37 razy 29

  po co te ceregiele? w sprawie ustaw powinien decydowa jednoosobowo szef najwi瘯szej partii :Oo
  ..i tak konus decyduje!

 • pislamabad

  Oceniono 29 razy 23

  Te bezm霩gi to ju zwyczajowo przy okazji ka盥ej swojej partaniny wyj, klaszcz na stoj帷o i krzycz "Kacz-k-s豉w" bo wiedz, 瞠 Kaczos豉w czujnie patrzy i wewn皻rzne koteryjki te czujne

 • niezalany

  Oceniono 29 razy 19

  nazywajmy rzeczy po imieniu - ta 'ustawa" to kolejny dekret, czyli narz璠zie ka盥ej dyktatury...

 • mapi7

  Oceniono 15 razy 13

  PRECZ z PiSem! Nie g這suj na PiS!

 • ciszkiem

  Oceniono 19 razy 13

  PiS w oczach wielu polakow odni鏀 sukces, dalej b璠 manipulowa ludzmi

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX