Kaczyski o patriotyzmie i "murze nienawici": Dender czy gender i LGBT importowane z Zachodu

- Ja uwaam, e my wygramy - mwi we Wocawku Jarosaw Kaczyski. Prezes PiS tumaczy te, jak wyglda nowoczesny patriotyzm, dlaczego w innej sytuacji "wybory byyby formalnoci". Stwierdzi te, e "dender" czy te "gender" i LGBT s "importowane" do Polski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był w środę gościem konferencji "Być Polakiem - duma i powinność", którą zorganizowano w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku. Tam też wygłosił referat, a wystąpienie zaczął od wskazania, że będzie mówił o patriotyzmie, ponieważ to pojęcie "określa relację między jednostką albo grupą a ojczyzną".

Kaczyński zaczynał od polskiej niepodległości, odzyskanej w 1918 roku po przemiany po roku 1989. Wspominał, że gdy pojawiło się "nowe otwarcie" po 1989 roku, to "komunizm nie został rozgromiony" i doszło do kompromisu. - Ja go (kompromisu - red.) w tej chwili nie oceniam, ja nie mam w sobie tak jednoznacznego, uproszczonego zdania na ten temat - zastrzegł.

Później Kaczyński opowiadał, że po 1989 roku doszło do podziału na dwie grupy, z czego jedna poszła "na sojusz z częścią sił postkomunistycznych". - Powstaje taka formacja co najmniej zdystansowana, zyskuje przewagę w mediach i w pierwszym okresie przewagę jeżeli chodzi o rzdy - mówił Kaczyński.

Kaczyński o atakach na Kościół i gender. "To jest importowane do Polski"

Gdy prezes PiS opowiadał o początku lat 90. wtrącił, że to właśnie na ten okres przypadł też atak na polski Kościół, który także teraz jest atakowany. - Obecnie trwa w Polsce atak na Kościół, jakiego nie było na początku lat 90. - powiedział, dodając, że przykładem tego ataku jest np. film "Kler". Poszedł też dalej, mówiąc, że wraz z atakami na Kościół trwają też ataki na rodzinę i dzieci.

Do tego dochodzi ruch LGBT. Dżender, jak niektórzy mówią, albo gender, jak się czyta po polsku, cały ten ruch kwestionujący wszystkie przynależności. To ma związek z ideologią, filozofią, która w zachodniej Europie narodziła się wcześniej, to jest, można powiedzieć, importowane do Polski

- przekonywał Kaczyński, ostrzegając też, że takie ruchy "zagrażają tożsamości, narodowi, jego trwaniu i polskiemu państwu".

Filary patriotyzmu według Kaczyńskiego

Później prezes PiS tłumaczył, że w jego opinii, fundamentem polityki patriotycznej jest takie hasło: "Warto być Polakiem i warto, by Polska trwała". W kontekście nowoczesnego patriotyzmu napomknął też, że Polak powinien:

Akceptować i afirmować suwerenne państwo polskie w ramach UE i NATO

Jak dalej wyjaśniał Jarosław Kaczyński, tylko dzięki UE i NATO uda się zachować trzy ważne wymiary polityki zewnętrznej państwa. Są to: bezpieczeństwo (nie tylko wojskowe), utrzymywanie bądź zdobywanie wyższego statusu w relacjach z innymi państwami, a także utrzymywanie statusu na arenie międzynarodowej.

Kaczyński o wyborach: Ja uważam, że my wygramy

Na koniec wystąpienia we Włocławku Kaczyński trochę odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej:

My prowadzimy politykę nieporównanie efektywniejszą, sprawniejszą, dającą lepsze wyniki ekonomiczne i finansowe niż nasi przeciwnicy. Gdyby tylko te względy wchodziły w grę, to praktycznie rzecz biorąc wybory byłby niemalże formalnością. Jedyną metodą, by utrzymać część społeczeństwa po drugiej stronie, jest budowanie tego muru nienawiści

Później dodał jeszcze, że jest przekonany, że to PiS wygra jesienne wybory:

Ja uważam, że my wygramy

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed