Waszczykowski skarży się na "skandaliczne warunki" tanich linii. "Zderzenie z codziennością"

"Skandaliczne warunki lotu dla osób, które nie lecą tam na wakacje lecz do pracy" - stwierdził były szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak sam poskarżył się na Twitterze, musiał lecieć do Brukseli tanimi liniami lotniczymi.
Zobacz wideo

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski niedawno zawitał na Twittera, ale dopiero w środę udało mu się "podbić" to medium społecznościowe. Wszystko za sprawą jednego wpisu z jego podróży do Brukseli, który szybko wywołał komentarze. Tyle tylko, że raczej nieprzychylne.

Poseł poskarżył się bowiem na warunki, w jakich musiał lecieć.

Dziś na rejsowy lot do Brukseli LOT podstawił samolot tanich linii litewskich Get Jet. Skandaliczne warunki lotu dla osób, które nie lecą tam na wakacje lecz do pracy

- napisał Waszczykowski.

Jak można się domyślić, takie postawienie sprawy przez parlamentarzystę, który kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wielu osobom nie przypadło do gustu. Zwłaszcza przez zwrot o "osobach lecących na wakacje" i utyskiwanie na tanie linie lotnicze.

Artur Bartkiewicz z "Rzeczpospolitej" wyzłośliwiał się, że pasażerom, którzy udają się na wakacje powinny przysługiwać 'tylko miejsca stojące". Z kolei Agnieszka Burzyńska z "Faktu" zastanawiała się, na czym polegają te "skandaliczne warunki" lotu, o których pisał były szef MSZ.

"Zabrakło politycznego instynktu samozachowawczego"

Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM, komentując sprawę, dopytywał, czy przypadkiem konto nie jest fałszywe, skoro w eter poszły takie zdania. Bartłomiej Derski z serwisu Wysokienapięcie.pl pisał natomiast, że "to nie był lot, a zderzenie z codziennym życiem ludzi". Później pisał też:

Oj, zabrakło panu ministrowi politycznego instynktu samozachowawczego. Ale czasami warto zobaczyć jak podróżuje lud, którego chce się reprezentować.

Dziennikarz AIP Kacper Rogacin przekonywał natomiast byłego szefa MSZ, że leciał niedawno do Brukseli samolotem tanich linii i warunki były "skandalicznie normalne".

Zwróciliśmy się z pytaniami do PLL LOT w sprawie opisywanej przez Waszczykowskiego. Czekamy na odpowiedź.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (361)
Witold Waszczykowski leciał do Brukseli tanimi liniami, skarżył się na "skandaliczne warunki".
Zaloguj się
 • ggchmiel

  Oceniono 162 razy 158

  Tragedią nie jest to, że oni są idiotami. Tragedią jest to, że tzw. suweren tych idiotów wybiera!

 • fruqo3

  Oceniono 139 razy 131

  Tusk latał Ryanairem i mu to nie przeszkadzało.
  Niestety panie Waszczykowski - chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy. A frak dobrze lezy dopiero w trzecim pokoleniu. Jesteś pan kmiot, burak i nieuk. Szczególnie z zakresu geografii.

 • falbor

  Oceniono 80 razy 76

  Przywykaj dziadek, przywykaj...
  Jak was suweren pogoni od żłoba, trzeba się będzie na ubera przesiąś,
  bo raczki dwie lewe i do żadnej uczciwej pracy się nie nadają ;)

 • krynolinka

  Oceniono 84 razy 74

  Znaczy się, że jak lecisz na wakacje to możesz nawet w luku bagażowym? Witek potrafisz odwalić manianę

 • log314

  Oceniono 59 razy 53

  Skandal, w tym samolocie nie podali johnnie walker'a a lavatory ledwo mieści jedną osobę o wymiarach 1/2 moich i przez okno widać było tylko jedno skrzydło. Dalej tak być nie może, no chyba że na wakacje to można przeboleć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX