Donald Tusk ma zostać przesłuchany przed komisją do spraw VAT. "Wezwanie zostało wysłane"

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejne spektakularne przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej. Sejmowa komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT i akcyzy planuje przesłuchać Donalda Tuska 29 maja.

O terminie wezwania poinformował przewodniczący komisji Marcin Horała z PiS. Poseł dodał, że wezwanie zostało wysłane, ale nie uzyskano jeszcze potwierdzenia terminu.

Donald Tusk był premierem w trakcie dwóch kadencji rządów koalicji PO-PSL. W listopadzie poprzedniego roku w charakterze świadka wezwano go również na przesłuchanie przed komisję śledczą do spraw afery Amber Gold.

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT przesłuchuje w środę Janusza Piechocińskiego, wicepremiera w rządzie Donalda Tuska. Planowane jest również wezwanie przed komisję byłej premier Ewy Kopacz. Dotychczas przesłuchano już wielu świadków, w tym dwukrotnie byłego szefa tego resortu Jana Vincent-Rostowskiego, a także Janusza Cichonia i Andrzej Parafianowicz (byli wiceministrowie finansów)

Komisja ds. VAT została powołana w lipcu ubiegłego roku. Zajmuje się problemem ściągalności podatku za rządów PO–PSL. Według obecnie rządzących w latach 2007-2015 luka VAT wyniosła co najmniej 250 mld zł.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: