Biedroń chce debaty z Kaczyńskim i Schetyną. "Nie chowajcie się w Sejmie!"

- Porównajmy nasze wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej - powiedział Robert Biedroń podczas konferencji prasowej Wiosny i zaprosił do wspólnej debaty Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetynę.
Zobacz wideo

Podczas konferencji prasowej Wiosny Robert Biedroń zaproponował wspólną debatę Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie. Miałaby się ona odbyć 3 maja.

- Zapraszam was z tego miejsca, tutaj pod budynkiem Sejmu, który stał się symbolem waszych kłótni do wielkiej debaty. Porozmawiajmy we trójkę, 3 maja wieczorem, przed kamerami, przed zwykłymi ludźmi, Polkami i Polakami, o przyszłości Polski i Europy, porozmawiajmy o tym, w jakim kierunku nasza ojczyzna ma się rozwijać - zaapelował. - Nie chowajcie się w Sejmie! - dodał.

Biedroń: Czas przestać uciekać od najważniejszych tematów

Robert Biedroń zaznaczył, że konflikt między PO i PiS trwa od 14 lat. - Od 14 lat polską politykę dominują wasze walki, które toczone są za nami, bez nas, w Sejmie, w mediach, najczęściej za kulisami. Kłótnia jednak to nie to samo co dialog i czysta dyskusja. Ten jałowy spór, który dzisiaj trawi polską politykę, do niczego dobrego nie prowadzi i tak naprawdę wyniszcza nasz kraj i my jako Wiosna chcemy się temu sprzeciwić - powiedział Robert Biedroń. Jak zaznaczył, spór między Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną nie ma na celu rozwiązania codziennych problemów zwykłych ludzi. 

- Jarosławie Kaczyński, Grzegorzu Schetyno, czas przestać uciekać od najważniejszych tematów. Czas, byście wreszcie powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję polskiej edukacji, ochrony zdrowia czy systemu emerytalnego - stwierdził. - Porównajmy nasze wizje. Jaką wizję ma PO i Grzegorz Schetyna, jaką wizję ma Jarosław Kaczyński i PiS, jaką wizję ma Robert Biedroń i Wiosna. Porównajmy te wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej - stwierdził.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: