Do okrągłego stołu na Stadionie Narodowym zgłosiło się 900 osób. Kopcińska: To nie jest show

Odpowiedzią rządu na strajk nauczycieli jest tzw. okrągły stół edukacyjny planowany na najbliższy piątek. Jak poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, udział w nim zadeklarowało już ponad 900 osób.
Zobacz wideo

Na najbliższy piątek, 26 kwietnia, planowany jest tzw. okrągły stół edukacyjny zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Zaprosił on do konsultacji m.in. rodziców, ekspertów, pedagogów, nauczycieli, związkowców i opozycję. Udziału w spotkaniu nie wezmą jednak nauczyciele ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Ich przedstawiciele uważają, że organizowanie okrągłego stołu, w którym weźmie udział tak wiele osób, mija się z celem.

Kopcińska: Zgłosiło się już 900 osób

- Jeżeli tak by się stało, że przedstawiciele ZNP i Forum nie stawiliby się na tej debacie, to znaczy, że co innego niż rozwiązanie faktycznie tego dzisiejszego sporu leży im na sercu - powiedziała w programie "Graffiti" w Polsat News rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Odpowiedziała także na wątpliwości związkowców dotyczące celu rządu, który chce przeprowadzić rozmowy na Stadionie Narodowym. - To nie jest show. Tam odbywają się konferencje. Stadion Narodowy to nie płyta, gdzie odbywają się mecze. Tam są sale konferencyjne, gdzie odbywają się poważne debaty - stwierdziła rzeczniczka rządu.

Jak zaznaczyła, chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu, jest wielu. Do wtorkowego wieczoru zgłosiło się do nich już ponad 900 osób. - Poza panem Broniarzem zainteresowanie okrągłym stołem jest bardzo duże - zaznaczyła.

***

W piątek w Agorze odbędzie się charytatywny koncert Waldemara Malickiego - cały dochód będzie przeznaczony na Fundusz Strajkowy dla nauczycieli.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (328)
Okrągły stół na Stadionie Narodowym. Zgłosiło się 900 osób. Kopcińska: To nie jest show
Zaloguj się
 • eclipse23

  Oceniono 111 razy 103

  nie dać się wciągnąć w gierki pisowskiego gnoju, zrobią na was samosąd przed kamerami wespoł z katolickimi zjyebami

 • zet1

  Oceniono 83 razy 81

  900 osób? A ile minut na wypowiedź dla każdego? Ile czasu na odpowiedzi? I kto będzie zarządzał mikrofonem? Może Marszałek Sejmu?

 • galaktyczne_jajco

  Oceniono 77 razy 73

  HAAHAAA!

  To może niech dla nich Zenek Martyniuk wystąpi i im zagra i zaśpiewa? :D

  Co za farsa.

 • expert

  Oceniono 74 razy 70

  "Poważna debata" na 1000 osób.
  Pani Zalewajewska przyjdzie, opowie "jak wam dobrze zrobiliśmy" na okrągło i wszyscy będą wyrolowani.

 • kemor234

  Oceniono 62 razy 60

  Pewnie co najmniej tysiąc "starannie dobranych osób" będzie się pastwić nad nauczycielami ...
  LUDZIE !!!!!!!!
  TA NIENAWIŚĆ POZOSTANIE W WAS NA ZAWSZE !!!!!!!!
  A pis ... tylko się śmieje, że nie gada się o ich machlojach.

 • hallski

  Oceniono 63 razy 57

  Zwykła hucpa, ci co się zgłosili to albo klakierzy, albo liczą na jakieś profity. Z przestępcami się nie negocjuje, bo to ich tylko czyni wiarygodnymi. Brawo Związki Nauczycielskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX