"Głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze". Robert Winnicki skrytykował politykę PiS

- Nic innego nie robicie, tylko kupujecie głosy ludzi, na chamsko, przed wyborami, wciskacie pieniądze i mówicie: "Głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze" - powiedział Robert Winnicki na antenie telewizji Polsat News. Poseł skrytykował politykę rządu wobec nauczycieli i kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Robert Winnicki (Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy) był jednym z gości programu "Polityka na Ostro". W dyskusji brali udział także Michał Kamiński (PSL-UED), Andrzej Rozenek (SLD) oraz Karol Karski (PiS). Politycy rozmawiali o strajku nauczycieli i reformie oświaty. 

Opozycja krytykuje stanowisko rządu wobec nauczycieli. "Stadion kojarzy się z show"

Michał Kamiński skrytykował pomysł premiera Mateusza Morawieckiego, aby tzw. Okrągły stół dotyczący edukacji organizować na Stadionie Narodowym w Warszawie. Poseł PSL-UED zauważył, że takie miejsce nie kojarzy się z rozwiązywaniem sporów, tylko z show. 

- Ja rozumiem, że dla pana Morawieckiego cała polityka jest wyłącznie show, ale to błąd, to złe podejście - mówił Michał Kamiński, podkreślając, że strony powinny skupić się nie na propagandzie, ale na rozwiązaniu sporu.

Stanowiska rządu bronił Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości, który podkreślił, że stronie rządzącej udało się osiągnąć porozumienie z jednym ze związków zawodowych. Ocenił także, że pozostałe organizacje zrzeszające nauczycieli stawiają warunki zaporowe. Tą wypowiedzią wywołał w studiu śmiech i sprzeciw swoich rozmówców.

- To są żarty, panie pośle. Osiągnęliście porozumienie z własnym radnym, radnym PiS. Nie róbcie balona chociaż z widzów, jak już zrobiliście balona z nauczycieli - powiedział Andrzej Rozenek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Robert Winnicki o polityce rządu: "Kupujecie głosy ludzi, na chamsko, przed wyborami"

Najbardziej krytyczny wobec polityki rządu okazał się poseł Robert Winnicki, reprezentujący Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy. Ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość kupuje głosy wyborców. 

- Wy staracie się kupić głosy ludzi. Nic innego nie robicie, tylko kupujecie głosy ludzi, na chamsko, przed wyborami, wciskacie pieniądze i mówicie: "Głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze". Taka jest wasza metoda - powiedział Robert Winnicki, zwracając się do Karola Karskiego.

Poseł Winnicki powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie przeprowadził żadnych systemowych reform oświaty, administracji czy spółek skarbu państwa.

- Weszliście tam jak SLD, jak Platforma, nażreć się, nachapać, naobsadzać swoimi, pobudować srebrne wieże i teraz, po prostu, z tego co zostaje, rozdajecie ludziom jakieś ochłapy - powiedział Robert Winnicki.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: